نخستين جلسه كميته ساماندهي و مديريت سواحل مازندران با حضور استاندار برگزار شد.

با حضور استاندار، معاونين سياسي، امنيتي و اجتماعي، امور عمراني  و برخي مديران ستادي استانداري، فرمانداران شهرستان هاي ساحلي، بعضي مديران دستگاه هاي اجرايي استان و برخي مديران كل سازمان بنادر و دريا نوردي كشور، كميته ساماندهي و مديريت سواحل مازندران آغاز به كار كرد.

به گزارش روابط عمومي استانداري، ربيع فلاح جلودار در نخستين جلسه كميته ساماندهي و مديريت سواحل مازندران با اشاره به اين كه ساخت و سازهاي غير مجاز ساحلي در استان بسيار ناخوشايند است، بيان داشت: بايد بر اساس قانون و با جديت، احكام صادر شده قلع و قمع در خصوص اين ساخت و سازها به مرحله اجرا در آيد.

فلاح بر تشكيل مستمر جلسات اين كميته تاكيد كرد و افزود: دستگاه هاي اجرايي و ارگان هاي مختلف مسوول در اين امر بايد در راستاي مديريت يكپارچه سواحل در مازندران، با هم دلي و هم افزايي و هماهنگي بين دستگاهي،  به بهترين نحو ساخت و سازهاي غير مجاز در اين مناطق را مديريت كنند.

وي با بيان اين كه سواحل استان به شدت مورد تهديد قرار گرفته است، عنوان كرد: دستگاه هاي اجرايي استان بايد از احداث هرگونه سازه دريايي در سواحل به طور مستقل و بدون نظارت اداره كل بنادر و دريا نوردي پرهيز نمايند.

عليرضا يونسي رستمي، معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار نيز در اين جلسه با اشاره به اين كه مديران بايد طرح جامع مديريت سواحل و ممانعت از ساخت و سازهاي ساحلي را به اين كميته ارايه نمايند، گفت: مديران هم چنين مجموعه اطلاعات خود را در خصوص عدم اجراي احكام صادر شده قلع و قمع ساخت و سازهاي غير مجاز ساحلي در استان، با مستندات و مدارك براي استانداري ارسال نمايند.

در اين جلسه هم چنين مدير كل بنادر و دريا نوردي استان و مدير كل بندر امير آباد، برخي فرمانداران و مديران كل دستگاه هاي اجرايي و ستادي استانداري و مديران كل امور حقوقي سازمان بنادر و دريانوردي كشور به ارايه نقطه نظرات و ديدگاه هاي خود پرداختند.

گفتني است قانون ساماندهي و مديريت سواحل در سال 90 تصويب و در سال 91 ابلاغ گرديد.

استاندار مازندران هفته پيش به منظور آگاهي ميداني از ساخت و سازهاي غير مجاز ساحلي، از سواحل بندر نوشهر تا فريدونكنار از طريق دريا بازديد نمود.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما