این برج با هزینه‌یی بالغ بر 5/5 میلیارد تومان از اعتبارات استانی و یک میلیارد تومان اعتبارات شرکت فرودگاه‌های کشور احداث شده است.

پروژه ساختمان تکنیکال بلاک یا همان برج مراقبت فرودگاه ساري با ۳۱ متر ارتفاء و ۲ هزار متر مربع در ۲ طبقه با حضور ربيع فلاح استاندار مازندران ، محمدعلی ایلخانی مدیرعامل شرکت فرودگاههای کشور و دامادي نماينده مردم ساري و مياندرود در مجلس شوراي اسلامي و جمعي از مسئولان و مديران افتتاح و مورد بهره برداري قرار گفت.

این برج با هزینه‌یی بالغ بر 5/5 میلیارد تومان از اعتبارات استانی و یک میلیارد تومان اعتبارات شرکت فرودگاه‌های کشور احداث شده است.

CIP فرودگاه و تجهیزات فرودگاهی از دیگر پروژه هايي بود كه امروز افتتاح شد .

بازديد از روند احداث سالن مستقبلین از ديگر برنامه ها بود این پروژه كه ۷ هزار متر مربع مساحت دارد با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد تومان تکمیل خواهد شد که تاکنون 50 درصد اعتبارات پرداخت شده و تمامی اعتبارات را استانداری تامین خواهد کرد.

استاندار مازندران در مراسم افتتاح اين پروژه ها خواستار تدوين طرح جامع فرودگاه ساري شد و گفت : فرودگاه ساري هرچند رشد و توسعه مناسبي داشته است ولي در شان و جايگاه استان مازندران با ۳ ميليون جمعيت و رويكرد گردشگري نيست و بايد براي توسعه آن برنامه مناسب ارائه شود.

وي تاكيد كرد : توسعه فرودگاه از زيرساخت هاي اصلي براي توسعه گردشگري است و فرودگاه ساري مهمترين فرودگاه استان است هر چند فرودگاه هاي نوشهر و رامسر هم وضع خوبي ندارند .

مقام عالي دولت در استان تصريح نمود : مطمئنا تجهيز و توسعه فرودگاه ها در مازندران موجب رونق گردشگري و اقتصاد در استان خواهد شد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما