مدیرعامل شرکت آبفا شهری مازندران در دیدار با نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی ،جویبار  وسیمرغ در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به نقش حیاتی آب در زندگی مردم، خواستار حمایت نمایندگان استان از پروژه های این شرکت شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب  وفاضلاب شهری مازندران، مهندس ذبیح الله ذاکری،در این دیدار به تشریح موقعیت  شهرستان قائمشهر در حوز ه آب شهری پرداخت و گفت: در شهر قائمشهر مخزن ذخیره جایگزین  نداریم به همین منظور دو منبع هوایی 500 متر مکعبی برای ایجاد تعادل فشار وهمچنین  بهسازی ایستگاه پمپاژ نیاز است.

وی ادامه داد: در قائمشهر اصلاح شبکه در پشت راه آهن به میزان 10 کیلومتر با اعتبار 17 میلیارد ریال ضرروی است که باید برای جلوگیری از هدر رفت آب در اولویت قرارگیرد.

مهندس ذاکری، تصریح کرد: در شهر کوهی خیل یک باب مخزن ذخیره 2هزار متر مکعبی  و یک باب ایستگاه پمپاژ و اجرای خط انتقال مجزا از جویبار تا کوهی خیل نیاز است که برای اجرای این طرحها  11 میلیارد ریال اعتبار  لازم است.

مدیرعامل شرکت آبفا شهری مازندران، با بیان اینکه در شهرستان جویبار بخشی از شبکه باید اصلاح شود گفت: برای ذخیره مطمئن آب آشامیدنی در این شهرستان، به احداث یک مخزن 3هزار مترمکعبی در آینده نیاز داریم.

مهندس ذاکری، بیان داشت: در شهرستان سوادکوه ، خط انتقال زیراب به شیرگاه به دلیل تعریض جاده و واقع شدن در حوزه استحفاظی اداره راه  وشهرسازی ،در صورت بروز حادثه راه دسترسی برای ترمیم شبکه آبرسانی از بین خواهد رفت بنابراین ضروری است با تخصیص اعتبار لازم، نسبت به جابجایی و انتقال  این خط اقدام شود.

وی، با اشاره به کمبود آب درشهر آلاشت به دلیل مسافر خیز بودن این منطقه در ایام بهار و تابستان گفت:  احداث یک باب مخزن ذخیره 500 متر مکعبی در شهر آلاشت ضروری است.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما