معاون بهره برداری شرکت آبفای شهری مازندران، در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به اینکه تحقیقات پزشکی ثابت کرد آب سبک  در بروز بیماریهای قلبی و استخوانی ارتباط مستقیم دارد، اظهار داشت: این دستگاه ها به دلیل حذف املاحی همچون منیزیوم و کلسیم آب در بروز این بیماریها موثر است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفای شهری مازندران، مهندس رضا فکری با بیان اینکه دستگاه های تصفیه آب خانگی در خاصیت شیمیایی آب تغییراتی  ایجاد می کند، تصریح کرد: این دستگاه ها آب را سبک  نموده که برای سلامت انسانها مضر است.

مهندس فکری، با بیان اینکه استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی نیاز به فرهنگ سازی دارد، گفت: در هیچ شرایطی استفاده از این دستگاه را توصیه نمی کنیم.

وی، خاطرنشان کرد: این اطمینان را می دهیم که آب شرب مشترکین ، از کیفیت مطلوبی برخوردار است.

معاون بهره برداری شرکت آبفای شهری مازندران با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی استان بر عملکرد کیفیت آب نظارت دارد، گفت: 10 آزمایشگاه ثابت و یک آزمایشگاه مرجع  با 25 کارشناس در سطح مازندران کیفیت آبهای مصرفی مردم را ارزیابی می کنند.

وی، با تاکید بر اینکه آب شرب مشترکین در سطح مازندران نیاز به جوشاندن ندارد، تصریح کرد: جوشاندن غیر ضروری املاح مفید آب را حذف می کند.

مهندس فکری، در خصوص میزان کلر زنی آب افزود: میانگین افزودن کلر در آب بین 2 دهم تا 8 دهم است که در مواقع بحرانی و اضطرار، برای جلوگیری از آلودگی آب این میزان افزایش می یابد.

 

 

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما