مهندس مسعود كريمي به سمت سرپرست دانشكده فني امام محمد باقر(ع) ساري منصوب شد.

به گزارش مازنا به نقل از روابط عمومي دانشكده فني امام محمد باقر(ع) ساري، آئين معارفه ي مهندس مسعود كريمي و تكريم از آقاي ناصر صداقتي پور با حضور مهندس غفاري مشاور عالي دكتر شفيعي رياست دانشگاه فني و حرفه اي كشور، مهندس هندويي رئيس خانه صنعت و معدن استان مازندران، اعضاي محترم شوراي شهر ساري، رؤساي آموزشكده هاي فني مازندران، مسئولين برق منطقه اي مازندران، رئيس آموزش و پرورش ناحيه يك ساري و ديگر مسئولين استاني در تالار 16 آذر دانشكده فني امام محمد باقر(ع) ساري برگزار شد.

مهندس غفاري مشاور عالي دكتر شفيعي رياست دانشگاه فني و حرفه اي كشور با گراميداشت ياد شهداي هفتم تير اظهار داشت: نعمت امنيت و سلامت در جامعه ي امروز، مرهون تلاش ها و زحمات شهداي عزيز مي باشد.

وي با اشاره به قالب و هدف طراحي دانشگاهها اظهار داشت: هدف از تشكيل دانشگاههاي نسل اول و اولين آموزشكده ها، تربيت دبير فني و نيروي انساني لازم براي آموزش و پرورش و سازمانهاي دولتي بود و تقويت صنعت مورد غفلت قرار گرفته بود. دانشگاه نسل دوم بعد از انقلاب فرهنگي بمنظور تقويت رشته هاي مهندسي، تربيت تكنسين متخصص و مديران مياني صنايع تشكيل گرديد. دانشگاه نسل سوم و يا دانشگاه كار آفرين بدين معناست كه ما هم بايد دانشگاه كاملاً صنعتي داشته باشيم و هم صنعت دانشگاهي؛ دانشگاهي كه بر مبناي فضاي كسب و كار، شركت هاي دانش بنيان، نيروهاي كارآفرين و تقويت افرادي كه هر كدام پتانسيل راه اندازي يك بنگاه اقتصادي كوچك را داشته باشند شكل گرفته باشد.

مهندس غفاري در پايان يادآور شد: رسالت دانشگاه فني و حرفه اي آموزش مهارت و تربيت تكنسين ماهر مي باشد. با توجه به ظرفيت عظيم و پتانسيل بالاي دانشگاه فني و حرفه اي، اگر در جهت هم افزايي و اصلاح اين سيستم به سمت نقطه ي روشني كه براي آينده ترسيم شده، حركت شود قطعاً در زماني كوتاه، اين دانشگاه مي تواند به دانشگاهي سرآمد در بين دانشگاه هاي وزارت علوم تبديل گردد.

ناصر صداقتي پور، رياست پيشين دانشكده فني امام محمد باقر(ع) ساري طي سخناني اظهار داشت: در چند سال اخير با توجه به تأكيدات مقام معظم رهبري بر اقتصاد مقاومتي، نقش دانشگاه فني و حرفه اي در خلق حماسه اقتصادي و رشد توليدات داخلي انكار ناپذير است و امسال به فرموده مقام معظم رهبري، سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي نامگذاري شد. مديريت جهادي به معناي واقعي در چند سال اخير در آموزشكده هاي فني و حرفه اي به اجرا گذاشته شده است. وي به بيان برخي مشكلات موجود اشاره كرد و افزود: با توجه به شرايط موجود، اين آموزشكده موفق به انجام كارهاي مثبت و موفقيت آميزي در زمينه هاي علمي و پژوهشي گشته است.

صداقتي پور در پايان انتصاب جناب آقاي مهندس كريمي به سمت سرپرستي آموزشكده را به ايشان تبريك گفت و ضمن تقدير از زحمات كاركنان آموزشكده، از آنها خواست در مديريت جديد نيز همكاري لازم را داشته باشند.

مهندس مسعود كريمي سرپرست جديد دانشكده فني امام محمدباقر(ع) ساري ضمن تقدير از مسئولين دانشگاه فني و حرفه اي و نيز رياست سابق دانشكده، امور آموزشي و فرهنگي را كارهايي پايدار و ماندگار خواند و گفت: بروز خلاقيت بايد در سرلوحه ي كارهاي مراكز آموزشي قرار گيرد و اين امر با همت والا و ايثار جهاد گونه ي افراد مجموعه به انجام خواهد رسيد.

مهندس كريمي رئوس اهداف آتي و اصول كاري خويش را سه واژه ي كليدي دانشجو، تكنسين و اشتغال بيان نمود و اظهار داشت: نسبت صحيح تعداد تكنسين و مهندس در صنعت بايد با همكاري دانشگاه فني و حرفه اي برقرار گردد. به منظور فراهم نمودن اشتغال براي جوانان، بايد ارتباط حداكثري با مراكز صنعتي نيز برقرار گردد و تشكل هاي علمي و فرهنگي نيز تقويت شوند.

وي با تأكيد بر شئونات اخلاقي، اولويت اصلي خود را سيستم محور خواند و گفت: همه ي پرسنل با توجه به صلاحيتهاي آنها در جايگاه اصلي خود قرار خواهند گرفت. نقد و بررسي مشكلات و معضلات مركز با حضور همكاران اداري و آموزشي، عامل مهمي براي رشد و تعالي دانشكده خواهد بود.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما