استاندار مازندران در اين جلسه از انجام تفاهم نامه استفاده از اراضی مستعد منابع طبیعی استان با سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور به منظور ایجاد اشتغال روستاییان خبر داد.

ربیع فلاح گفت : حدود 400هزار هکتار اراضی مستعد برای انجام فعالیت های کشاورزی به ویژه زراعت چوب و باغی در عرصه های منابع طبیعی استان وجود دارد كه بايد از اين ظرفيت براي ايجاد اشتغال و توسعه توليد استفاده نمائيم.
وی با بیان اینکه استعداد های محلی برای انجام فعالیت های کشاورزی در عرصه های منابع طبیعی و احساس مسوولیت در حفظ و حراست از عرصه های ملی نیز وجود دارد، ادامه داد: واگذاری حدود 200هزار هکتار عرصه های شیب دار به کشاورزان محلی موفق بوده است.
استاندار مازندران بر لزوم رعایت الزامات دستگاه های اجرایی در مقوله خوداشتغالی و مشاغل خانگی تاکید کرد و بیان داشت: عملکرد کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی در حوزه مشاغل خانگی و خود اشتغالی عملکرد مطلوبی بوده است.
استاندار مازندران از وضعيت بيكاري در مازندران ابراز نگراني نمود و گفت : وضعيت اشتغال در مازندران وضع مناسبي ندارد و در رده هاي آخر استانهاي كشور است و در اين زمينه ميزان بيكاري فارغ التحصيلان  نيز نگران كننده است.
استاندار مازندران تنها راه برون رفت از مشكلات موجود در حوزه اشتغال را روحيه جهادي دانست و تاكيد كرد : همه بايد در اين زمينه اقدام علمي نمايند و از بانكها هم انتظار مي رود با ارائه تسهيلات مناسب به كمك توسعه اشتغال مازندران بيايند و كمك بانكها و دستگاهها براي ايجاد و تثبيت اشتغال بسيار ضروري است.
مقام عالي دولت در استان از آماده بودن زمینه برای حضور سرمایه گذاران در استان مازندران خبر داد .
در اين جلسه محمد دامادي نماينده مردم ساري و مياندورد در مجلس شوراي اسلامي نيز در مورد ضرورت اقدام عملي براي كاهش بيكاري در استان مطالبي ارائه نمود
ارائه گزارش توسط مدير كميته امداد امام خميني (ع) مازندران در مورد طرح هاي خوداشتغالي كميته امداد و دبیر شورای هماهنگی بانک های مازندران در مورد تسهيلات ارائه شده در حوزه توسعه سرمايه گذاري و ايجاد اشتغال از ديگر برنامه هاي اين جلسه بود .

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما