معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران از تعلیق عمل جراحی چشم در بیمارستان خصوصی نیمه شعبان ساری تا دستیابی کامل به اطمینان در رفع آلودگی اتاق عمل این بیمارستان خبر داد.
علیرضا مردانشاهی ˈ روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت : گزارشات مختلفی از پزشکان معالج و کارکنان اتاق عمل این بیمارستان اخد شد و پرونده بیماران، محیط اتاق عمل و عملکرد بخش سی اس آر CSR نیز مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود : دانشگاه نسبت به حفظ حقوق بیمارانی که چند روز پیش به خاطر ابتلا به عفونت بیمارستانی دچار ضایعه شدند ، متعهد است.

مردانشاهی گفت: دانشگاه ضمن عمل به تعهدات و وظایف خود، نتایج بررسی های میدانی و مستندات موجود را به مراجع ذیصلاح منعکس کرده است.

هفته گذشته 10 بیمار که در یکی از اتاق های عمل بیمارستان نیمه شعبان جراجی چشم بر روی آنان صورت گرفته بود پس از عمل دچار عفونت شدند.

به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام مسوولان دانشگاه علوم پزشکی مازندران هشت نفر از این بیماران با مصرف آنتی بیوتیک در این بیمارستان مداوا شدند ولی دو بیمار دیگر به خاطر جدی بودن عفونتشان به تهران انتقال یافتند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی پیش از این بروز مشکلات جدی تر بینایی برای این دو بیمار را محتمل دانسته بود.

تاکنون علت و منشا آلودگی اتاق عمل بیمارستان نیمه شعبان اعلام نشده است ولی رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از احتمال آلودگی وسایل جراحی خبر داده بود.

بیمارستان نیمه شعبان ساری دارای سه اتاق عمل است و جراحی چشم نیز از سال ها پیش در این بیمارستان انجام می شود.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما