عليرضا يونسي رستمي، معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار، در جلسه شوراي اطلاع رساني استان با بيان اين كه امروزه، تاثير اطلاع رساني در تنوير افكار عمومي در جوامع مختلف، غير قابل انكار است، بيان داشت:

جوامع توسعه يافته بخش اعظم اعتبارات خود را در جهت سوق دادن افكار عمومي به سمت برنامه هاي خود، به تبليغات و اطلاع رساني اختصاص مي دهند.

به گزارش مازنا به تقل از روابط عمومي استانداري، عليرضا يونسي رستمي، رييس شوراي اطلاع رساني استان با اشاره به اين كه رسانه ها، در همه عرصه ها، اعضاي اصلي تيم دولت را تشكيل مي دهند و آيينه تمام نماي نقاط ضعف و قوت كارگزاران هستند، عنوان كرد: اصحاب رسانه ها نيروهايي مخلص، متعهد و با ايمانند كه به جامعه اميد مي بخشند، به مسوولين دلگرمي مي دهند و تلاش خدمت گزاران را منعكس مي نمايند.

يونسي خبرنگاران را مظهر شرف، فضيلت و منعكس كننده واقعيت و تجلي حقايق جامعه دانست و با اشاره به اين كه تجليل از خبرنگاران و اصحاب رسانه در واقع تكريم يك ركن مهم از دولت است، ياد آور شد: بايد از منزلت اين عزيزان به درستي تجليل شود تا اميد و پويايي در روند فعاليت هاي رسانه يي در آنان تقويت گردد.

وي از رسانه ها خواست تا در انعكاس مطالب، انصاف، واقعيت و مصلحت جامعه را رعايت كنند و با تدبير، ضمن دميدن روح اميد در مردم، جامعه را به سوي همبستگي، هم افزايي پيش ببرند.

معاون استاندار مازندران در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به دست آوردهاي دولت تدبير و اميد در صحنه بين المللي و فضاي اقتصادي كشور، اظهار داشت: با توجه به حمايت همه جانبه رهبر انقلاب از دولت، همگان به ويژه رسانه ها بايد در راستاي پشتيباني از اقدامات و برنامه هاي دولت خصوصا در هفته دولت و انعكاس خدمات آنان اهتمام جدي نمايند و خدمت گزاران مردم را در همه عرصه ها ياري كنند.

وي هفته دولت را فرصتي مناسب براي انعكاس برنامه ها و خدمات دولت و گرامي داشت ياد شهيدان اين عرصه از جمله رجايي و با هنر دانست و تصريح كرد: در اين هفته گفتمان و شعارهاي دولت در حوزه فرهنگ به شكل برجسته يي تبيين شود.

يونسي افزود: از ظرفيت رسانه ها، دانشگاه ها، مساجد و نهادهاي فرهنگي و تبليغي در جهت انعكاس خدمات دولت بهره گيري شود.

وي با اشاره به اين كه اين هفته، فرصت مناسبي براي رسيدگي به مشكلات مردم است، گفت: مسوولين در اين هفته به ميان مردم بروند و نشست هاي دولتمردان و مردم برگزار شود.

رييس شوراي اطلاع رساني استان، بر پرهيز از اسراف در اطلاع رساني در اين هفته تاكيد كرد و بيان داشت: دستور كار روشني به دستگاه هاي اجرايي ابلاغ شود تا در چارچوب آن به اطلاع رساني شفاف بپردازند و از ارايه آمار صرف و گزارش هاي غير مستند از سوي دستگاه هاي اجرايي و دولتمردان جدا اجتناب گردد.

معاون استاندار مازندران، با اشاره به اين كه مطلوب است تا پروژه هاي هفته دولت به دست مديران ادوار دستگاه هاي اجرايي افتتاح شود، تصريح كرد: استانداري، برنامه ي دعوت از استانداران ادوار و نمايندگان ادوار مجلس را جهت تجليل از خادمان مردم و تقويت فضاي هم دلي در دستور كار دارد.

وي با اشاره به آغاز موج دوم سفر به مازندران از امروز و فردا، خاطر نشان ساخت: روز گذشته جلسه يي با فرمانداران استان  به منظور بهره گيري مناسب از فرصت حضور گردشگران در استان برگزار شد و تصميماتي گرفته شد.

در اين جلسه كه برخي مديران ستادي استانداري و دستگاه هاي اجرايي، بعضي مديران رسانه يي و خبرنگاران حضور داشتند، اعضا به بيان ديدگاه ها و نقطه نظرات خود در خصوص بزرگداشت روز خبرنگار و برنامه هاي گرامي داشت هفته دولت پرداختند.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما