مدیرکل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به جشنواره مطبوعات و اهمیت ویژه آن گفت: در این جشنواره 483 اثر به دبیرخانه خانه مطبوعات ارسال شد که از این تعداد 45 اثر برگزیده شد.

به گزارش مازنا به نقل از مهر، حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی صبح چهارشنبه در نشست رسانه ای نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری ها و رسانه های مجازی مازندران افزود: این آثار در حوزه مطبوعات مقاله، عکس، مصاحبه، خبر و در حوزه خبرگزاری ها مصاحبه، گزارش تیتر و خبر ارسال شد و همچنین بخش های ویژه ای در این جشنواره در ارتباط با توسعه استان در زمینه کشاورزی، صنعتی و گردشگری، امر به معروف و نهی از منکر، دفاع مقدس و شعار سال جاری مقام معظم رهبری بوده است.

وی با بیان اینکه امسال برنامه های متعددی برای اصحاب رسانه در نظر گرفته شده است، گفت: از این برنامه های متعدد تاکنون برخی انجام و برخی در حال انجام است.
با اشاره به اینکه تعداد غرفه ها حدود 45 غرفه بود اما تعداد مراجعه کنندگان بیشتر از این تعداد، اظهارداشت: بدلیل تعداد زیاد مراجعه کنندگان مجبور به تجمیع غرفه ها برای برگزاری نمایشگاه مطبوعات شدیم.
وی با بیان اینکه هر کدام از این غرفه ها برای خود حرف و سخن فراوان دارند و برای نقش آفرینی نیاز به فرصت بسیار دارند، اذعان داشت: برای گوش دادن به دلگویه ها نارسایی و کاستی های وجود دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد.
این مسئول بیان کرد: نمایشگاه مطبوعات از 14 لغایت 16 مرداد در حال برگزاری است.
حجت الاسلام ابراهیمی با بیان اینکه برخی از خبرنگاران با زحمت و رنج بسیار خبر تولید می کنند و کسی که فقط مصرف کننده است باید توجه ویژه ای شود، تشخیص مورد توجه قرار گیرد، اذعان داشت: باید تفاوت بین تولید کننده خبر و مصرف کننده آن قائل شد.
ابراهیمی از مشکلات عمده حوزه خبر را امر و نهی های فاقد اعتبار قانونی، اخلاق رسانه ای مثل سرقت از تولیدات یکدیگر، ضبط صدا بدون اجازه ، پخش تصاویر بدون موافقت، خبر فروشی، حاکمیت سیاسیون در بخش خبر، ظهور خیل ضبط صوت بدست، عنوان کرد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما