آيت الله طبرسي، نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه ساري و مهندس طاهايي، استاندار مازندران به مناسبت فرا رسيدن عيد سعيد فطر و حلول ماه پر بركت شوال پیام مشترکی صادر کردند.
به گزارش روابط عمومی استانداری، متن کامل پیام به این شرح است:

عید سعید فطر، عید مشتاقان، دلدادگان و مومنان راستین است

ماه مبارک رمضان، ماه رحمت، دعا، نيايش، استغفار، برکت و ماه ضیافت الهی و عيد سعيد فطر، عيد مشتاقان، دلدادگان و مومنان راستين و عيد جان های بی قرار و فطرت های پاک پرهیزگاران واقعی است تا دل از زنگار ها بشويند و آيينه ي جان را جلايي دوباره بخشند.
عید فطر، پاک‌ترین و عیدترین عیدهاست چرا که پاداش یک ماه عبادت و شست وشوی جان درنهر پاک رمضان است. عید فطر، عید پایان یافتن رمضان و شادي و دست افشاني بر رفتن آن نیست، عید برآمدن روز نو، روزی نو و انسانی نو است.
عید فطر عید عاشقی است که اسماعیلِ خویشتن را ابراهیم وار به قربانگاه برده است و در پاداش، فطر و شادی آن را دریافت داشته است.عید فطر روز کمال است و وصال، روز مشاهده و رویت و اجابت است.
آری درماه رمضان، سنگ درون به گوهر، زهرجان به شکر و قفل دل به کلید تبدیل می‌شود و انسان مومن در عید فطر برتمام این گشایش ها، دست افشان و سپاس گویان است.
اینک که یک ماه از تهذيب، تزكيه و پالایش جان و درخشش تابناك انوار ایمان در دل های آسمانی می گذرد، آمدن عید بندگی و شادی وصف ناپذیر از بارش رحمت الهی، خوش یمن ترین نویدی است که روزه داران درگاه احدیت را خرسند و مسرور می سازد.

 پروردگار سبحان را سپاس گزاریم که نعمت و کرامت درک و دریافت رمضانی دیگر همراه با فرصت دعا، نیایش و طلب رحمت از ذات کبریاییش راعنایت کرد و چشیدن طعم سحر انگیز عیدی دیگر باره را عطا فرمود.
چه شورانگیز است عزیمت مومنان راستین هنگامی که به شوق شرکت در نماز عید از هم سبقت می جویند و امیدوار بر قبول صیام در آستان دوست، نداي توحیدی الله اكبر ولااله الا الله را سر می‌دهند.

رجا واثق داریم ، مردم شریف، مومن و ولایی مازندران در این عید خجسته و فرخنده، هم صدا و همنوا با مسلمانان سراسر جهان و در صفوفی مستحكم با نماز عید، جشن می‌گیرند و با تعظیم و تكريم سنت‌های اسلامی، زیباترین شکل وحدت و یکدلی و يكپارچگي را به نمایش می‌گذارند و با زمزمه نوای قدسي الهم اهل الکبریاء و العظمه و اهل الجود و الجبروت، حمد و سپاس الهی را به جای می‌آورند.

اینجانبان، ضمن عرض تبريك و شاد باش حلول ماه پر برکت شوال و فرارسیدن عید بزرگ و فرخنده مسلمانان، عید سعید فطر به تمام مردم مومن، عزیز و خداجوی استان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات تمامی مسلمانان، از درگاه حضرت حق، از برگزار کنندگان مراسم‌ نورانی قرائت و تفسیر قرآن، هیات‌های امنای مساجد، امامان محترم جمعه و جماعت و بویژه جوانان مومن که در ماه رمضان و به خصوص در لیالی قدر حضوری پرشور در مصلی ها و حسینیه‌ها، مساجد و صحن نورانی امامزاده ها داشته‌اند و از اهالی محترم رسانه های استان که در انعکاس این حضور گرم نقش بسزایی ایفا نموده اند، تقدیر و تشکر می نماييم واز خداوند سبحان کرامت، رستگاری، عزت و سربلندي همه مسلمانان و آزادگان جهان را مسالت داریم.

 

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما