مدیر موسسه نگار نصر مازندران، با بیان اینکه موسسه در سال 91 به سمت اشتغالزائی و کارآفرینی تغییر ماهیت داد گفت: برای رفع بیکاری جوانان باید وارد عمل شوند.
به گزارش خبرنگار مازنا، سرهنگ عبدالرضا خلردی، پیش از ظهر امروز در نشست خبری که در محل سالن اجتماعات دانشگاه جامع علمی – کاربردی مازندران برگزار شد ضمن معرفی موسسه نگار نصر مازندران اظهار داشت: این موسسه از کسانی که در زمینه ایجاد کسب و کار نیاز به حمایت مالی دارند با اعطای تسهیلات بانکی در قالب قرض الحسنه و عقود پشتیبانی می کند.
وی افزود: با تشکیل بسیج سازندگی و راه اندازی بنیاد تعاون بسیج و تصویب اساسنامه بنیاد توسط مقام معظم رهبری موسسه نگار نصر نیز در سال 80 با اجرای طرح هائی چون کنترل بازار و حفاظت از خطوط نفت شمال شروع به کار کرد .
مدیر موسسه نگار نصر مازندران، با اشاره به اینکه رویکرد موسسه نگار نصر درسال 91 تغییرکرد تصریح کرد: در رویکرد جدید، کار آفرینی و اشتغال زائی سرلوحه کار موسسه قرار گرفت.
برگزاری دوره های آموزش کارآفرینی برای 2100نفر/ 300میلیارد ریال تسهیلات اعطا شد
سرهنگ خلردی اظهار داشت: از سال 91 تاکنون بیش از 300میلیارد ریال تسهیلات به جامعه هدف و بسیجیان جویای کار اعطا شده است.
مدیر موسسه نگار نصر مازندران، با بیان اینکه جهت آگاهی با ضوابط و اصول اشتغال زائی به متقاضیان تسهیلات، مشاوره و آموزش نیز داده می شود ابراز داشت: برای 2 هزار و 100 نفر دوره های آموزشی کارآفرینی چندروزه برگزار شد .
وی در ادامه از برگزاری دوره آموزشی در قالب همایش یک روزه در سال جاری خبر داد و تصریح نمود: این اقدام در راستای توانمندسازی افراد جویای کار انجام خواهد شد.
مدیر موسسه نگار نصر مازندران ضمن تاکید بر اینکه بانک جامع اطلاعاتی مرجع برای کارجویان راه اندازی شده است بیان داشت: شناسائی ظرفیت های اشتغال زائی از اقدامات این موسسه بوده که با وجود ظرفیت های خوبی که در مازندران است نباید بیکاری در استان داشته باشیم.
اعطای 90میلیارد ریال تسهیلات در حوزه اقتصاد مقاومتی
خلردی، یادآور شد: حمایت از تعاونی ها، کارفرمایان و نیز طرح های توجیهی مورد تایید بانک های عامل که غالبا طرح های کشاورزی است از برنامه های موسسه نگار نصر هستند.
وی با بیان اینکه در سال گذشته 337نفر تسهیلات ارزان قیمت به مبلغ 100میلیارد ریال دریافت کردند ادامه داد: در بحث طیور و ماکیان، به 375نفر به مبلغ 50میلیارد ریال تسهیلات اعطا شد که این تسهیلات در بحث پرورش قارچ به 130نفر به مبلغ 10میلیارد ریال بوده است.
مدیر موسسه نگار نصر مازندران، افزود: اعطای تسهیلات این موسسه شامل حوزه صنایع دستی، تولید عسل و زنبورداری، شیلات و... بوده که در حوزه صنایع دستی 76میلیون تومان بوده است.
خلردی، اعطای تسهیلات در حوزه اشتغال زائی را در سال جاری 7.5میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: در حوزه اقتصاد مقاومتی نیز این موسسه از طریق عقود و قرض الحسنه تسهیلات پرداخت می کند.
وی افزود: تسهیلات اعطایی در سال جاری در حوزه اقتصاد مقاومتی بالغ بر 9میلیارد تومان بوده است.
مدیر موسسه نگار نصر مازندران، در پایان ضمن تاکید بر اینکه تیم نظارتی موسسه که شامل بانک عامل نیز است بر نحوه اجرای طرح های خوداشتغالی نظارت کرده تا به انحراف نرود .
خلردی با بیان اینکه در حوزه اشتغال زائی بایستی نگاه ها تغییر کند از جوانان خواست برای رفع مشکل بیکاری وارد عمل شوند.
گفتنی است؛ موسسه نگار نصر سپاه یکی از بنیان گزاران عرصه اشتغالزایی و پیشرو در امر مهم اقتصاد مقاومتی در کشور است.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما