رییس دانشگاه مازندران گفت: حضور فرجی دانا در وزارت علوم در کمتر از یک سال نه تنها سبب رشد علمی دانشگاه ها شد، بلکه در میان دانشگاهیان شور و نشاط ایجاد کرده است.

به گزارش مازنا، حجت الاسلام و المسلمین ˈفخرالدین اصغریˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از وزیر علوم به عنوان ˈناجی دانشگاه ها از وضعیت رکود و رخوتˈ نام برد و افزود: نگاه علمی و برنامه محوری فرجی دانا در این مدت امید را در دانشگاهیان برای ایفای نقش سازنده در توسعه همه جانبه کشور زنده کرد.

رییس دانشگاه مازندران تاکید کرد: برنامه های وزیر علوم پایگاه خوبی را برای فرجی دانا در میان دانشجویان، استادان و کارکنان دانشگاه ها ایجاد کرده است.

اصغری با تاکید بر این که ˈاستیضاح حق نمایندگان استˈ، گفت: اگر نگاه نمایندگان در ارزیابی عملکرد وزیر علوم غیرسیاسی و تخصصی باشد به طور قطع فرجی دانا تمامی آنان را قانع می کند و با کسب رای اعتماد مجدد از مجلس به فعالیت خود در این وزارتخانه ادامه می دهد.

اصغری با اشاره به نگاه سیاسی برخی نمایندگان مجلس به استیضاح وزیر علوم، افزود: فرجی دانا از محبوبیت زیادی در میان دانشگاهیان در تمامی سطوح برخوردار است و کسانی که با نگاه سیاسی قصد دارند وی را استیضاح کنند خود را در مقابل افکار عمومی این قشر مرجع قرار خواهند داد.

وی با تاکید بر این که نمایندگان مجلس شورای اسلامی به افکار عمومی دانشگاهیان توجه کنند، اظهار داشت: امروز فضای حاکم بر بیشتر دانشگاه ها بین دانشجو، اساتید و تشکل های دانشجویی مطلوب و رضایت بخش است.

رییس دانشگاه مازندران به رشد علمی و ارایه مقالات بین المللی در یک سال اخیر اشاره کرد و افزود: انتظار از نمایندگان مجلس این است که در حوزه دانشگاه به صورت علمی و تخصصی وارد شوند و از هرگونه سیاسی کاری بپرهیزند.

اصغری به ادعای برخی منتقدان مبنی بر ˈ به کار نگرفتن نیروهای ارزشی در دانشگاه ها و وزارت علومˈ اشاره کرد و اظهار داشت: این یک تهمت علیه وزیر علوم است زیرا دانشگاه مازندران به عنوان بزرگ ترین دانشگاه دولتی استان دارای پنج تا شش نفر هیات رییسه است که تمامی آنان دارای سابقه انقلابی و درجه ایثارگری هستند.

وی خطاب به نمایندگان مردم استان مازندران در مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون طلایی ترین زمان مدیریت بر دانشگاه های کشور است و انتظار داریم تا این موضوع در مجلس مورد توجه قرار گیرد.

رییس دانشگاه مازندران گفت: فرجی دانا در انتخاب روسای دانشگاه به ارزش های اسلامی و انقلابی افراد توجه دارد و به هیج عنوان افراد ارزشی را کنار نگذاشته است.

به گزارش ایرنا، رضا فرجی دانا 5 آبان 92 سکان وزارت علوم را با کسب 159 رای موافق، 70 رای مخالف و 32 رای ممتنع از مجموع 221 رای اخذ شده نمایندگان مجلس بر عهده گرفت.

موضوع استیضاح فرجی دانا تنها دو ماه پس از کسب رای اعتماد مجلس در دی ماه سال گذشته از سوی مخالفان دولت یازدهم کلید خورد و سرانجام این تقاضای استیضاح با 51 امضا و در چهار محور روز چهارشنبه 22 مرداد در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد.

بسیاری از نمایندگان مجلس و صاحب نظران سیاسی و استادان دانشگاه ها، این اقدام را حرکتی شتابزده و سیاسی می دانند و معتقدند که فرجی دانا در طول یکسال گذشته عملکرد خوبی در وزارت علوم داشته و آرامش و نشاط بر دانشگاه های کشور حاکم شده است.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما