دبیر جشنواره سراسری نامه‌ای به امام رضا(ع) از دریافت 108 هزار نامه در دبیرخانه جشنواره خبر داد و گفت: نامه های برتر در کتابی با عنوان «نجوای دل» منتشر خواهد شد.
حجت‌الاسلام دکترعباسعلی ابراهیمی دبیر جشنواره سراسری نامه‌ای به امام رضا(ع) با بیان این مطلب گفت: نهمین دوره‌ای است که جشنواره امام رضا(ع) در استان برگزار می‌شود. سال گذشته 93 هزار نامه دریافت کرده بودیم اما این تعداد امسال به 108 هزار نامه رسیده است .این در حالی است که هنوز تمامی آثار شمارش نشده‌اند. بیست و سوم مرداد آخرین مهلت ارسال آثار بود.
وی افزود: این آثار در چهار گروه سنی کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان داوری می‌شوند که در سه گروه نخست سه برگزیده و در گروه بزرگسالان پنج برگزیده خواهیم داشت. بخش ویژه جشنواره با رویکرد بومی نیز سه برگزیده خواهد داشت.
ابراهیمی درباره جوایز توضیح داد: در گروه کودکان از 300 تا 100 هزار تومان، در گروه نوجوانان از 400 تا 200 هزار تومان، در گروه جوانان از 500 تا 300 هزار تومان و در گروه بزرگسالان از 700 تا 300 هزار تومان به نفرات برگزیده اهدا می‌شود. در بخش ویژه نیز به هر سه برگزیده مبلغ 300 هزار تومان اهدا خواهد شد.
وی ملاک انتخاب نامه‌ها از سوی داوران را نگاه واقع‌گرا به قضایا دانست و افزود: همچنین نامه‌ها نباید شعاری و آرمانی باشند و اگر اندکی آرمان‌گرایانه نوشته می‌شوند دست‌کم غایت‌مند باشند. نگاه بومی به مسایل نیز یکی دیگر از ملاک‌های انتخاب است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به دریافت آثاری از پاکستان و افغانستان اشاره کرد و گفت: استقبال سایر کشورها از این جشنواره ما را بر آن داشت که از سال آینده فراخوان جشنواره را در ابعاد بین‌المللی منتشر کنیم. نامه های برتر در کتابی با عنوان «نجوای دل» منتشر خواهد شد.
ابراهیمی در پایان سخنانش گفت: در مراسم اختتامیه ویژه برنامه‌هایی متنوعی نیز با موضوع بومی مانند چاوشی‌خوانی خواهیم داشت.

اختتامییه جشنواره 13 شهریور برگزار می شود.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما