معاون امور عمرانی استاندار مازندران با بیان اینکه نباید تخصیص اعتبارات ملی استان بر اساس حدود 4درصدی جمعیت مازندران به نسبت کشور باشد، گفت: مازندران استان مسافر پذیری است که پایان هر هفته میزبان هزاران مسافر و گردشگر است.

علی نبیان که در آیین تودیع و معارفه مدیران کل راه و شهر سازی مازندران سخن می گفت، افزود: بیش از 10 درصد تردد جاده ای خودروهای کشور در زمان مسافرت در مازندران به ثبت می رسد.

وی با بیان اینکه وزارت راه و شهر سازی در تخصیص اعتبار باید به این موضوع توجه کند، ادامه داد: برای اینکه شهروندان ایرانی را به راحتی از طریق راه های مواصلاتی ، کنار گذرها و راه های فرعی به راحتی جابجا کنیم، نیاز به تخصیص بیشتر اعتبارات ملی است.

معاون امور عمرانی استاندار مازندران به وجود 10 هزار و170 کیلومتر راه اصلی و فرعی استان اشاره کرد و بیان داشت: از آنجاییکه هفت هزارو 500کیلومتر راه روستایی و 47درصد جمعیت استان نیز در روستاها زندگی می کنند، باید به راه روستایی توجه ملی شود.

ˈ حیدر نوروزیˈ مدیر کل جدید راه وشهر سازی مازندران نیز به اهمیت توجه ملی به مقوله راه استان اشاره کرد و گفت: تمام سران قوا باید به طرح های توسعه ای حمل نقل جاده ای، ریلی ، هوایی، و دریایی مازندران توجه داشته باشند.

وی بر لزوم وحدت و تعامل بین شورای حمل ونقل و مسکن مازندران تاکید کرد و ادامه داد: من به عنوان مدیر کل جدید راه وشهر سازی ضمن تلاش شبانه روزی از آبروی خودم برای حل مشکلات راه استان مایه خواهم گذاشت.

وی مازندران را متعلق به همه شهروندان ایران دانست و اظهار داشت: برای ایجاد امنیت و آسایش در راه های مازندران توقع داریم که نگاه مسوولان ارشد کشور به این استان ویژه باشد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما