رئیس دانشگاه فرهنگیان پردیس صدیقه طاهره(س) گفت: دانشگاه فرهنگیان میزبان چهل و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد در کشور است.

آرزو ولی‌پور به مناسبت برگزاری چهل و چهارمین جشنواره بین‌المللی رشد که امسال به میزبانی دانشگاه فرهنگیان برگزار می‌شود در نشست خبری اظهار کرد: دانشگاه فرهنگیان از 23 الی 30 آبان‌ماه سال جاری میزبان برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم رشد در مرکز مازندران است.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره که همزمان از سینما فلسطین تهران و 17 پردیس دانشگاهی دانشگاه فرهنگیان این رویداد فرهنگی و هنری انجام می‌شود، افزود: با تشکیل جلسات مستمر ستاد و کمیته‌های فرعی برای برگزاری این جشنواره در مازندران نیز برگزار می‌شود.

ولی‌پور با بیان اینکه امسال 50 فیلم از کشورهای مختلف برای جشنواره بین‌المللی فیلم رشد قابل اکران است، تصریح کرد: محدودیت زمان امکان اکران همه فیلم‌ها امکان‌پذیر نیست و در هفته فقط 6 فیلم و انیمیشن‌های مختلفی اکران می‌شود.

رئیس دانشگاه پردیس صدیقه طاهره مرکز مازندران مخاطبان این دوره از جشنواره بین‌المللی فیلم رشد را دانشجویان دانست و گفت: در گذشته مخاطبان فیلم رشد دانش‌آموزان بودند امسال مقرر شد تا براساس شیوه‌نامه دانش‌آموزان در سطح دیگری دیده شوند.

وی نقد فیلم را از مهم‌ترین موضوعات در جشنواره بین‌المللی فیلم رشد عنوان کرد و ادامه داد: دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و سایر دانشجویان در رشته فرهنگ و هنر مرتبط با فیلم و سینما سهمیه حضور در جشنواره را دارند تا به صورت تخصصی و فنی فیلم‌ها را به نقد بکشانند.

این مسئول با اشاره به اینکه یک روز از جشنواره را برای مخاطبان عام همچون خانواده‌ها و فرهنگیان در نظر گرفته‌ایم، یادآور شد: فضا برای جذب خانواده‌ها در جشنواره فیلم رشد متفاوت است.

وی تشکیل کمیته‌های امور مالی و پشتیبانی، ارزشیابی، فنی، روابط عمومی و نقد و بررسی را از فعالیت‌های اصلی در پیشبرد اهداف جشنواره بین‌المللی فیلم رشد دانست و گفت: مقرر شد برای ایجاد انگیزه به بهترین منتقدان جوایزی اهدا شود.

رئیس دانشگاه پردیس صدیقه طاهره مرکز مازندران با اشاره به اینکه دانشگاه فرهنگیان به عنوان دانشگاهی تربیت‌محور میزبانی این دوره از جشنواره بین‌المللی فیلم رشد را پذیرفته است، خاطرنشان کرد: بیشترین تاثیرگذاری تربیتی از طریق فیلم و رسانه‌های دیداری انجام می‌شود و هدف ما هم آموزش‌های لازم غیرمستقیم به دانش‌آموزان است.

وی تقویت روحیه نقدپذیری در بین دانشجویان را از دیگر اهداف میزبانی جشنواره بین‌المللی فیلم رشد دانست و ادامه داد: دانشجویان باید روحیه انتقادی داشته باشند، دانشگاه فرهنگیان به جایی رسید که می‌خواهد ثابت کند که روحیه و تفکر انتقادی را تقویت و ترویج می‌دهد.

ولی‌پور با اعلام اینکه شنبه 23 آبان زمان افتتاحیه جشنوراه فیلم رشد در سالن سلمان هراتی اداره کل ارشاد مازندران است، افزود: 30 آبان‌ماه سال جاری اختتامیه جشنواره در همین سالن برگزار می‌شود.

وی افزود: سارقان کوچولو، از کشور لتونی، کلاس مفرح از کشور هلند، حس خوب شنیدن از کشور ایران، مستند هر حرکت از کشور آلمان، تمام زمستان‌هایی که ندیده‌ام، مستند تولد یک مغز از کشور چین، داستان‌های کوتاه از کشور پرتغال و چندین پویا نمایی دیگر از ایران نیز در این هفته برگزار می‌شود.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما