بهرام ليالي مسئول بسيج مهندسين كشاورزي و منابع طبيعي ساري بيان داشت: در طرح" بسیج همگام با کشاورز" می‌خواهیم با بهره‌گیری از تمامی پایگاه‌های بسیج در سطح مركز استان مازندران مبادرت به ایجاد سایت‌هایی کنیم که این سایت‌ها بتوانند در کنار کشاورزان و با هدف تولید محصولات عمده در سیستم موجود فعالیت کنند.

وي افزود: در فصل پاييز سهميه ساري 50 روستا در كاشت دانه هاي روغني و گندم  ميباشد. در حال حاضر 60 كارگروه علمي كشاورزي  در 60 روستا با ظرفيت مناسب با همكاري پايگاه بسيج تشكيل شد.

 

وی به اهداف اجرای این طرح اشاره کرد و افزود: هدف کلی از برگزاری طرح ملی بسیج همگام با کشاورز، آموزش آخرین یافته‌های علمی در زمینه کشاورزی و منابع طبیعی بصورت چهره به چهره و ارتباط تنگاتنگ با کشاورز و انتقال آن به جامعه هدف یعنی "کشاورزان بهره‌بردار" است تا بتوانیم به ارتقا بهره وری و افزایش عملکرد برسیم.

ليالي افزود: بسیج مهندسین  كشاورزي و منابع طبيعي درصدد است در طرح بسیج همگام با کشاورز، تولید محصولات کشاورزی را در استان با دو هدف افزایش رونق کشاورزی و ایجاد اشتغال پایدار افزایش دهد.

وي افزود: اقدامات لازم جهت  تشكيل كارگروه تخصصي كشاورزي ومنابع طبيعي باهدف افزایش رونق کشاورزی و اشتغال پایدار با بهره مندي از تمامي ظرفيت  شاخه هاي بخش كشاورزي دردانشگاه ها (باغباني  وزراعت، شيلات، منابع طبيعي، دام وطيور، ماشين آلات كشاورزي) و برگزاري دوره هاي  آموزشی عرصه‌های  مختلف همچون (پرورش دام سبک، پرورش زنبور عسل و توليدات گلخانه و پرورش مرغ، پرورش قارچ و تولید کود کمپوست و غیره) خبر داد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما