کارگاه آموزش کشاورزان بخش چهاردانگه ساری در طرح بسیج همگام با کشاورز توسط بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی ساری در مرکز فنی و حرفه ای کیاسر در روز پنجشنبه ۱۱ دیماه ۱۳۹۳ برگزار شد.

به گزارش مازنا، بهرام لیالی مدیر بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی ساری هدف از برگزاری کارگاه آموزش کشاورزان و اجرای طرح بسیج همگام با کشاورز را افزایش بهره وری محصولات و انتقال دانش و آگاهی به کشاورزان منطقه چهاردانگه در رابطه با کاشت محصولات پاییزه گندم، جو و دانه های روغنی اعلام کرد.

لیالی بیان داشت׃ بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی ساری با تشکیل کارگروه علمی کشاورزی و منابع طبیعی  روستاها و اعزام کارشناسان کشاورزی به روستاها جهت انتقال دانش و علم روز کشاورزی در تمام زمینه های کشاورزی، استفاده از  بذر و کود مناسب و روش های علمی مراحل کاشت، داشت و برداشت محصولات، بررسی مشکلات موجود در عرصه کشاورزی  از جمله کمبود ادوات کشاورزی ، کود، سم ، بذر و….. می پردازند.

لیالی در ادامه افزود׃ اجرای طرح بسیج همگام با کشاورز با توجه به رویکرد اقتصاد مقاومتی و برگزاری کلاس های آموزشی کشاورزان جهت انتقال مباحث روز کشاورزی است تا بتوانند در عرصه کشاورزی، افزایش و تولید محصولات  کمک شایانی شود.

وی در پایان گفت׃ برنامه بعدی ما برگزاری کارگاه آموزشی کشاورزان در بخش مرکزی ساری و بخش دودانگه ساری می باشد، شناسایی و بررسی مشکلات کشاورزی می باشد تا بتوانیم با برنامه ریزی درست مشکلات پیش رو را برطرف نماییم.

در این گردهمایی کشاورزانی از روستاهای مختلف چهاردانگه حضور داشتند این استقبال دور از  انتظار بوده  و واقعا چنین کارگاه های آموزشی در این منطقه ضروری به نظر می رسد. در این کلاس آموزشی کشاورزان برای آشنایی با شیوه های نوین کشاورزی با کارشناسان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی  به بحث و تبادل نظر پرداختند./مازنا

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما