گردهمایی بانوان شاغل شرکت آبفای شهری مازندران با حضور مدیرعامل و معاونان شرکت، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران، مشاور مدیرعامل در امور بانوان و سخنرانی دکتر گلدوست استاد دانشگاه با موضوع حجاب و عفاف در ساری برگزار شد.

به گزارش مازنا، مدیرعامل شرکت در سخنانی، با بیان اینکه 10 درصد پرسنل این شرکت را بانوان تشکیل می دهند، گفت: خانمهای شاغل در تصمیمات جمعی حضور فعالی داشته باشند زیرا معتقدم با تصمیمات فردی نمی توان موفق بود.

مهندس ذبیح الله ذاکری، ضمن اشاره به اینکه حجاب به معنا پوشش بیرونی و عفاف به معنا پوشش درونی است، اظهار داشت: این دو عامل باعث سلامت جامعه  می شود .

وی، حجاب را از ضروریات دین اسلام و از مسائل مهم جامعه دانست و تصریح کرد: با رعایت حجاب، پیوندها و علایق خانوادگی استحكام و دوام می یابد، آرامش روحی و روانی به وجود می آید، حضور سالم و كارآمد زنان كه نیمی از پیكره جامعه را تشكیل می دهند در ابعاد زندگی سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی تضمین می شود.

مهندس ذاکری، با اشاره به اینکه بسیاری از پژوهشگران و اندیشمندان حوزه دین و اجتماع یكی از ریشه های مهم مشكلات و نابسامانی های جوامع را فقدان یا ضعف حیا و عفاف می دانند، اظهار داشت: رعایت حجاب و عفاف علاوه بر آنكه از حقوق خداوند محسوب می شود، نقشی موثر بر حفظ مصالح جامعه دارد.

مدیرعامل شرکت آبفای شهری مازندران، ادامه داد: شناخت تاثیر حجاب و نقش آن در کاهش آسیب اجتماعی می‌تواند مسیر حرکت جامعه را به سوی ترقی و تعامل هموار سازد.

معاون مالی و پشتیبانی شرکت آبفای شهری مازندران نیز در این نشست، به بیان اهمیت آب و نقش موثر بانوان در مدیریت مصرف آن پرداخت و افزود:  خداوند به ما توفیق سقایی را داده و این فرصت خدمتگزاری، اجر معنوی فراوانی به همراه دارد.

هرمز نیازآذری، نیروی انسانی را مهمترین منابع هر موسسه ای دانست و افزود: نیروی انسانی که دارای رفتار مثبت باشد می تواند در ارتقا سیستم مفید واقع شود.

وی، با بیان اینکه در شرکت آبفای شهری استان سعی شده عدالت در همه امور رعایت شود، اظهار داشت: از بانوان شاغل در این شرکت انتظار می رود همچون گذشته در رعایت حجاب و عفاف کوشا باشند، با مشارکت در امور مختلف به ویژه امور درآمدی و نظام پیشنهادات در پویایی این مجموعه به ما کمک نمایند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران نیز در سخنانی، ضمن اشاره به نقش زنان در توسعه استان گفت: اگر بانوی ایرانی نبود، بسیاری از اتفاقات خوب که باعث برافراشته شدن پرچم ایران در دنیاشده، رخ نمی داد.

مریم جمشیدی، با بیان اینکه در دین اسلام بانوان نقش پویایی در اجتماع دارند، افزود: زنان قلب تپنده خانواده هستند و می توانند در تغییر سبک زندگی موثر باشند.

وی، بر لزوم آموزش و افزایش آگاهی بانوان در حیطه های مختلف ورزشی، اجتماعی، فرهنگی و... تاکید و تصریح کرد: بسیاری از آسیبهای اجتماعی که امروزه گریبانگیر بسیاری از زنان جامعه است با آموزشهای درست از بین می روند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران، حجاب و عفاف را لازمه اجتماع سالم دانست و گفت: مسئله حجاب وعفاف مختص بانوان نیست بلکه افرادی که خواهان زندگی در جامعه ای سالم هستند، باید به حجاب و عفاف اهمیت دهند.

مشاور مدیرعامل شرکت آبفای شهری مازندران در امور بانوان نیز دراین مراسم، زنان را ظرفیتهای بالقوه در توسعه و ارتقاء شرکت دانست و تصریح کرد: زنان جامعه باید از توانمندیهای خود در زمینه های تخصصی استفاده نمایند.

مهرنوش السادات مشیری، مسئولیت پذیری را یکی از نقاط قوت زنان عنوان کرد و افزود: با توجه به نقش موثر بانوان در خانواده و اجتماع به عنوان الگوی تاثیرگذار، اصلاح الگوی انرژی نیز می تواند یکی از اصلی ترین وظایف بانوان محسوب شود.

وی، بیان داشت: 117 پرسنل خانم اعم از شرکتی، قرادادی و رسمی در شرکت آبفای شهری و مناطق تحت پوشش آن فعالیت دارند.

مشیری، ادامه داد: 10 درصد از این بانوان دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس، 70 درصد لیسانس و 20 درصد فوق دیپلم و پایین تر از آن هستند.

گلدوست، استاد دانشگاه نیز در این گردهمایی به بیان  جایگاه حجاب و عفاف در طول تاریخ پرداخت و ضمن اشاره به اینکه اهمیت حجاب و عفاف از دوران حضرت آدم و حوا  بوده است، گفت: از 3هزار سال قبل، توجه و تاکید بر حجاب و عفاف در بین برخی تمدنها از جمله ایران باستان و هند  وجود داشته است.

وی، با اشاره به اینکه این مسئله در ایران ریشه دیرینه دارد، تصریح کرد: پاکدامنی و عفاف زنان ایرانی در تاریخ مشهود می باشد.

استاد دانشگاه، با بیان اینکه در تفکرات دینی ما زنان از جایگاه ویژه ای برخوردارند، گفت: حجاب و عفاف به اندازه ای مهم است از آن به حق الله نام می برند.

گفتنی است در این گردهمایی یک روزه، از بانوان ورزشکار شاغل در شرکت آبفای شهری مازندران که توانستند مقامهای نخست کشوری را در مسابقات دو و میدانی صنعت آب و برق کسب نمایند، تقدیر به عمل آمد، همچنین در پایان این گردهمایی نشست پرسش و پاسخ با حضور مدیرعامل برگزار شد و بانوان شاغل مشکلات و پیشنهادات خود را بیان نمودند.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما