مرتضوی خبر داد:
بازنشستگی 240 کارگر نساجی مازندران به زودی محقق می شود

 

استاندار مازندران رسیدگی به مشکلات کارگران واحدهای تولیدی و کارخانجات این استان را از مهمترین خواسته ها و انتظارات از تأمین‌اجتماعی عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری، سید علی اکبر طاهایی، استاندار ماندران در دیدار با مدیرعامل و جمعی از اعضای هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی کشور بیان داشت: جامعه کارگری این استان با وجود برخی مشکلات و کاستی‌ها همواره پشتیبان نظام اسلامی هستند.
وی رسیدگی به مشکلات کارگران واحدهای تولیدی و کارخانجات این استان را از مهمترین خواسته ها و انتظارات از تأمین‌اجتماعی عنوان کرد و اذعان داشت: حل مشکل کارخانه نساجی مازندران، آنتی بیوتیک ساری و مطالبات دانشگاه علوم پزشکی استان از جمله مهم ترین خواسته هاست.
طاهایی تصریح کرد: دولت با هدف احیا و بازسازی ، اقدام به واگذاری نساجی مازندران به سرمایه گذار خارجی نمود اما متاسفانه به دلیل مشکلات گذشته و مستهلک شدن کارخانه، هنوز مشکلات باقی است.
نماینده عالی دولت در استان از مرتضوی خواست تا در گام نخست، موضوع بازنشستگی 240 کارگر این مجموعه را در اولویت برنامه های سازمان تامین اجتماعی قرار دهند.
وی هم چنین با اشاره به مشکل مالی و سرمایه درگردش شرکت آنتی بیوتیک ساری، تصریح کرد: در صورت رفع این مشکل و اجرای طرح توسعه این کارخانه، 70 درصد نیاز مواد اولیه دارویی کشور تامین می شود.
طاهایی با بیان اینکه مطالبات دانشگاه علوم پزشکی استان از تامین اجتماعی 15 میلیارد تومان است، اظهار داشت: پرداخت به موقع این مطالبات که تنها مربوط به بیمارستان هاست، دیگر خواسته مهم ماست.
استاندار مازندران هم چنین با اشاره به خدمات درمانی ارزنده این سازمان به جامعه کارگری، افزود: در صورتی که سیاست پیشگیری و چکاب اجباری کارگران و خانواده های آنان در دستور کار تامین اجتماعی قرار گیرد، مانع از بروز بسیاری از مشکلات و هزینه های درمان خواهد شد.
سعید مرتضوی، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور نیز در این جلسه به تشریح خدمات سازمان تأمین اجتماعی و قوانین مربوط به استفاده از خدمات این سازمان پرداخت و گفت: با استناد به ابلاغیه معاون اول رییس جمهور، به زودی بازنشستگی 240 نفر از کارگران نساجی مازندران انجام خواهد شد.
وی افزود: برای رفع مشکل کارخانه های مازندران و توسعه آنها از همه توان و امکانات بهره خواهیم گرفت.
مرتضوی پرداخت ماهیانه حدود 120 میلیارد تومان مستمری به بازنشستگان و همچنین هزینه‌های درمان بیمه شدگان را از افتخارات سازمان تأمین اجتماعی دانست و بیان داشت: تمامی پرداخت‌ها و استفاده از خدمات گسترده تأمین‌اجتماعی براساس قوانین ابلاغ شده به این سازمان انجام می‌شود.
گفتنی ست در ادامه با حضور استاندار مازندران و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی طرح توسعه 100 تخت بستری بیمارستان ولیعصر (عج) قائم شهر به بهره برداری رسید.
پروژه توسعه بیمارستان ولی عصر (عج) قائم شهر با زیربنای تقریبی7 هزار متر مربع شامل اورژانس، درمانگاه تخصصی، بخش دیالیز، واحدهای پاراکلینیک و 100 تخت بستری به بهره‌برداری رسید. این پروژه در 4 بخش 25 تختی طراحی و با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال احداث شده و 15 میلیارد ریال نیز برای تجهیز آن هزینه شده است.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما