استاندار مازندران در دیدار با صادر كنندگان ایرانی فعال درآستاراخان روسیه گفت : برای توسعه روابط تجاری و اقتصادي ایجاد سرای تجاری در آستاراخان یک امر مهم و ضروری است.

ربیع فلاح در این دیدار تصریح کرد: انتظار داريم صادر كنندگان فعال ایرانی در این دفتر حضور موثری داشته باشند و بخش خصوصي بايد فعالتر در حوزه صادرات وارد عمل شود و ما به هيچ وجه از وضعيت صادرات مازندران راضي نيستيم

مقام عالي دولت در استان خاطر نشان کرد: در حال حاضر وضعیت صادرات استان باید چند برابر شود، زمینه توسعه تجاری در استان مازندران وجود دارد، ولی برای توسعه نیاز به همکاری همه جانبه است.

وی با اعلام اینکه با ایجاد سرای تجاری در آستارخان و راه اندازي  پرواز هوایی بین دو استان براي توسعه صادرات مي توان گامهاي بلندي برداشت و در اين زمينه توسعه کشتیرانی نيز يكي از راههاي مهم توسعه روابط است

فلاح با اعلام اینکه دولت برای توسعه حمل و نقل دریایی حمایت های لازم را در دستور کار دارد، خاطر نشان کرد: زمینه صادارات محصولات مازندران و حتی کشور با حمایت از ایجاد سرای تجاری فراهم می شود.

وی خاطر نشان کرد: ایجاد این دفتر مطالبات تجار را پیگیری می کند و این دفتر پل مشترک بین بخش خصوصی و دولتی است و اقدامات حمایتی را در برنامه کاری خویش دارد.

وی اضافه کرد: مسئولان استان از مدتها قبل براي  شکل گیری سرای تجاری در استراخان برنامه ريزي كرده اند و انشاء الله با ثبت اين سراي تجاري بتوانيم به حوزه صادرات سرعت ببخشيم .

استاندار مازندران گفت: ایجاد این سرای تجاری به نوعی از فعالیت تجار ایرانی در روسیه حمایت می کند
استاندار مازندران تصريح نمود : با ايجاد اين سراي تجاري گفتمان اقتصادي سرعت مي يابد و زمينه تجارت حرفه اي فراهم مي شود .
وي سازماندهي ، حمايت و پشتيباني را وظيفه اصلي دولت براي ايجاد انگيزه و تلاش بيشتر صادركنندكان اعلام كرد و گفت : بخش خصوصي را بايد تقويت كرد

 

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما