مديركل كانون پرورش فكري مازندران از همكاري اي مشترك اين كانون با بنياد حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس مازندران خبر داد.

به گزارش مازنا به نقل از روابط عمومي اداره كل كانون پرورش فكري كودكان ونوجوانان مازندران، قاسم عزيززاده گرجي در نشست مشترك با سردار "عبدالله ملکی" مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با تاكيد بر آمادگي اين كانون در اجراي برنامه هاي فرهنگي، هنري و ادبي  ويژه كودك ونوجوان در باغ موزه دفاع مقدس مازندران افزود: انتقال ارزش هاي دفاع مقدس به كودكان ونوجوان از مهمترين اقدامات حفظ ارزش هاي دفاع مقدس است.

گرجي با بيان سخني از مقام معظم رهبري، به انتقال ارزش ها در قالب هنر اشاره نمود و تصريح كرد ظرفيت كانون در تربيت و پرورش كودكان ونوجوانان مي تواند به طور موثري در خدمت انقلاب اسلامي و انتقال مفاهيم دفاع مقدس قرار گيرد.

وي اظهار داشت: نگاه كانون پرورش فكري به هنر و فعاليت هاي فرهنگي، صرف فعاليت فرهنگي و هنري نيست، بلكه انتقال پيام و محتوا مورد نظر است.

اين مسوول فرهنگي، فقرجدي در توليد محتواي حوزه دفاع مقدس براي كودك و نوجوان  را يكي از ضعف هاي موجود جامعه دانست و افزود: بايد ديد كه چگونه مي توان مفاهيم مورد نظر را در قالب هنر به موثر ترين روش به نسل آينده ساز كشور ارايه كرد.

مدير كل كانون پرورش فكري مازندران با بيان اينكه كانون در اين خصوص مسوول است تصريح كرد: توليدفكر و برنامه بر اساس ذائقه و سليقه مخاطب كودك ونوجوان و شناخت فرصت ها و تهديدات موجود در اين عرصه از ضروريات پرداختن به اين موضوع است.

عزيززاده گرجي گفت: با احداث فضايي تخصصي، ويژه كودك ونوجوان و اجراي برنامه هاي اين كانون زير نظر مربيان متخصص در باغ موزه دفاع مقدس؛ مي توان در جهت نيل به اهداف مورد نظر گام برداشت.

سردار "عبدالله ملکی" مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران نيزبا تشريح وظايف اين بنياد و تقدير از دغدغه كانون پرورش فكري استان در حفظ ارزش هاي دفاع مقدس و انتقال دستاورد هاي عظيم آن به نسل آينده ساز ايران اسلامي گفت: "هدف اين باغ موزه اين است كه به نسل هاي آينده بياموزد؛ اگر عقيده و كشور شما دچار حمله و آسيب شد، چگونه بايد از تجارب گذشته استفاده كرد".

وي نقش نوجوانان را در هشت دفاع مقدس حايز اهميت دانست و افزود: حضور موثر آنان در عرصه هاي جنگ تحميلي بر اساس ايمان، بصيريت و خودباوري بوده است.

ملكي امنيت را مهمترين دستاورد دفاع مقدس دانست و از آنرا مرهون رشادت هاي شهدا و ايثارگران انقلاب اسلامي دانست.

وي يكي از دغدغه هاي موجود در فضاي فرهنگي كشور را حفظ و انتقال ارزش هاي انقلاب و دفاع مقدس عنوان كرد و بيان داشت: باغ موزه دفاع مقدس مازندران درمساحتي گسترده؛ سير تاريخي و برجستگي هاي فرهنگ مازندران را از ظهور حكومت شيعه تا دفاع مقدس انقلاب اسلامي ايران در قالب هاي متعدد فرهنگي و هنري به معرض ديد عموم قرار خواهد داد.

وي ظرفيت كانون پرورش فكري مازندران را نقطه قوت انتقال ارزش هاي دفاع مقدس به نسل هاي بعد عنوان كرد و از آمادگي و استقبال بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران در احداث مجموعه كانون پرورش فكري براي فعاليت هاي فرهنگي و هنري كودك ونوجوان در باغ موزه دفاع مقدس استان خبر داد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما