جشنواره بومی ، محلی کلیا که قرار بود در روزهای  6 ،7و 8 اسفند سالجاری برگزار شود به دلیل تقارن و حرمت گذاری به ایام شهدات بانوی دوعالم حضرن فاطمه زهرا (س) به فروردین سال آینده موکول شد .

به گزارش مازنا به نقل از روابط عمومی شهرداری قائم شهر در جلسه ای که به همین منظور و با حضور مدیران اجرایی جشنواره کلیا تشکیل شد بر لزوم حفظ شان و منزلت بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهراء(س) و اجرای برنامه هائی متناسب با این مناسبت تاکید شد.

shahrdar
مهندس سید علی حجازی شهردار قائم شهر با اعلام خبر تغییربرنامه های دومین جشنواره بومی – محلی کلیا بخاطر تقارن و همزمانی با ایام فاطمیه گفت: به حرمت این ایام ،برنامه های این جشنواره و رویداد بزرگ فرهنگی به فروردین 94 موکول گردید.
وی با تاکید بر لزوم رعایت شان و منزلت ائمه و معصومین و گرامیداشت این ایام گفت: امیدوارم با برنامه ریزیهای صورت گرفته بتوانیم نسل چهارم انقلاب را با روح اسلام آشنا کنیم و حضرتش شافی و ناجی ما در روز قیامت گردد. وی به مسئله شفاعت اشاره کرد و خاطر نشان کرد: مسأله شفاعت، چيزى است كه ريشه‏ ى قرآنى و حديثى داشته و ضرورت مذهب به حساب مى‏آيد.

ebrahimi

ابراهیمی ریاست محترم شورای اسلامی شهر قائم شهر نیز با تسلیت فرارسیدن شهادت حضرت فاطمه زهراء(س) اشاره داشت: يكى از معيارهاى ارزشى اسلام مراعات ادب بويژه در ارتباط با ائمه و بزرگان است و حتى آمده است: 
كسى كه ادب ندارد، ايمان ندارد. 
ابراهیمی در ادامه به نقل از حدیث نبوی اشاره کرد و گفت:حضرت رسول اکرم (ص) فرمودند:سوگند به آن آفريدگارى كه جانم در دست اوست، فاطمه عليهاالسلام را در روز محشر بر ناقه‏ اى از ناقه‏ هاى بهشت سوار میكنند، آنگاه خطاب می‏رسد: فاطمه! هرچه میخواهى بخواه. 
دخترم عرض مى‏كند: خداوندا ! از تو میخواهم شیعیان و علاقه‏ مندان خود و فرزندانم حسن و حسين را در آتش مسوزان. 
ریاست شورای اسلامی شهر با اشاره به آموزه های دینی شفاعت شوندگان را واجد شرايطی دانست و خاطر نشان کرد: اینان کسانی هستند که ايمانشان را در دنيا تباه نمیسازند.حقوق و آبروى مردم را تضييع نمی کنند. در عمل به واجبات دينى كوتاهى نكنند.....

ما نیز در راستای تکریم و گرامیداشت این ایام و با تغییر زمان برگزاری جشنواره کلیا سعی در تقویت ایمان داشته و از خداوند بزرگ میخواهیم ما را شايسته‏ ى شفاعت فاطمه، پدر، شوهر، و فرزندان معصوم او بگرداند. ان شاء الله .

tayebi

بهنام طیبی عضو و نماینده کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی در دومین جشنواره کلیا نیز با تائید این خبر افزود: برنامه های امسال طوری انجام گیرد که حرمت و شان این ایام محفوظ بماند.

طیبی در این جلسه ضمن تسلیت شهادت حضرت زهرا (س) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، با اشاره به تغییر برگزاری جشن بومی – محلی کلیا از مسئولان اجرایی این رویداد فرهنگی خواست تا در راستای تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی نسبت به حرمت گذاری به ایام بخاطر تقارن با ایام فاطمیه اقدامات لازم بعمل آید.

DSC_6293

رضا رحیمی دبیر این جشنواره نیز بر اهمیت احیای فرهنگ فاطمی تاکید کرد و گفت: ویژه برنامه های متناسب با این ایام با تاکید و حمایتهای شهردار محترم و اعضاء شورای اسلامی شهر در حسینیه عاشقان ثارالله برگزار خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: کار گروه دومین جشنواره بومی – محلی کلیا تشکیل و برنامه های این جشنواره نیز تهیه و تنظیم شده که زمان برگزاری آن از تاریخ 6 ،7و 8 اسفند سالجاری به 10،9 و 11 فروردین سال 94 موکول گردید و از همین جا از همه شهروندان فهیم قائم شهر و علاقمندان به فرهنگ و هنر شهر درخواست میکنم تا با حضور در مجموعه برنامه های جشن کلیا ،خادمین خود را در این عرصه خوشحال نمایند.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما