معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار مازندران، گفت: از 25 اسفندماه، مازندران براي ميزباني از گردشگران نوروزي در آمادگي كامل قرار خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومي استانداري، عليرضا يونسي رستمي در جلسه ستاد ساماندهي خدمات سفر استان با اعلام اين كه دستگاه هاي اجرايي عضو اين ستاد، آمادگي لازم را براي استقبال از گردشگران در ايام نوروز دارا هستند، خبر داد: مانور آمادگي استان در زمينه ترافيكي و خدماتي، 25 اسفند ماه برگزار خواهد شد و با تدابير و اقدامات صورت گرفته، مازندران در اين تاريخ، براي ميزباني از گردشگران نوروزي در آمادگي كامل قرار خواهد داشت.

وي افزود: 12 كميته ماموريت ساماندهي و ارايه خدمات به مسافران را بر عهده دارند و كليه نمايندگان اين كميته ها از تاريخ 25 اسفند ماه 93 لغايت 15 فروردين ماه 94 در راستاي انجام ماموريت خود در دبيرخانه اين ستاد در اداره كل ميراث فرهنگي مستقر خواهند بود.

يونسي، بر ضرورت حفظ و تقويت آمادگي همه دستگاه ها و نهادهاي مسوول عضو اين ستاد تاكيد كرد و ياد آور شد: بايد با هم دلي، هم افزايي و تعامل بالا، خدمات پيش بيني شده به شايسته ترين شكل به مسافران و گردشگران ارايه گردد.

معاون استاندار مازندران، بر اطلاع رساني از اقدامات و برنامه ها به مردم از سوي كميته هاي مسوول از طريق رسانه ها تصريح كرد و بيان داشت: صدا و سيما با تهيه و پخش برنامه هاي تبليغاتي، فرهنگي و آگاهي بخش در اين ايام، مردم را در مديريت درست سفر ياري رساند.

وي با اشاره به اين كه در اين ايام از فرصت حضور گردشگران و مهمانان نوروزي براي تقويت فضاي كسب و كار در استان، استفاده شود، خاطر نشان ساخت:  با راه اندازي بازارچه هاي متعدد و بهره گيري از همه ظرفيت هاي استان، فرصتي براي ارايه محصولات و توليدات بومي فراهم شود.

جانشين رييس ستاد ساماندهي خدمات سفر مازندران، با تاكيد بر اين كه براي معرفي حوزه هاي گردشگري و ميراثي كه ثبت ملي و جهاني شده، بايد بسته هاي فرهنگي تدارك ديده شود، افزود: براي مواريث محلي و بومي كه ثبت ملي نشده نيز بايد چارچوب تبليغاتي تعيين شود تا به گردشگران معرفي و شناسانده شود.

يونسي، با بيان اين كه 43 درصد جمعيت مازندران در روستاها زندگي مي كنند و ظرفيت بي نظيري در حوزه بوم گردي، گردشگري و طبيعت گردي در روستاها وجود دارد، اظهار داشت: بايد با تامين اقامت گاه هاي بوم گردي، زمينه ي پذيرايي از گردشگراني كه علاقه مند به اين حوزه هستند، فراهم گردد.

معاون سياسي امنيتي استاندار، تاكيد كرد: با توجه به تقارن ايام فاطميه (س) و نوروز، بايد برنامه هاي در نظر گرفته شده و در و ديوار شهرها و مناطق استان در اين ايام، رنگ و بوي فاطمي داشته باشند.

وي بر زيبا سازي مبادي ورودي شهرها و پيگيري اقدامات انجام شده در اين راستا، تاكيد كرد و افزود: دستگاه هاي مسوول در اين ايام، آمادگي لازم را براي رويارويي با مشكلات و برون رفت از آن داشته باشند.

جانشين رييس ستاد ساماندهي خدمات سفر استان، با اشاره به اين كه غالب ملاحظات و پيش بيني هاي لازم براي ارايه مطلوب خدمات به مسافران در ايام تعطيلات در نظر گرفته شده است، عنوان نمود: اماكن ارايه كننده خدمات عمومي، مجددا مورد بازنگري قرار گيرند تا نقاط ضعف احتمالي در فرصت باقي مانده رفع گردد.

وي هم چنين در ادامه بر آمادگي كامل نيروهاي امداد و نجات هلال احمر، دانشگاه علوم پزشكي، نيروهاي امنيتي و انتظامي و تامين ناوگان حمل و نقل عمومي و برنامه ريزي در شرايط اضطرار، تامين مايحتاج عمومي و ارزاق، نظارت بر نانوايي ها، تامين و ذخيره سازي سوخت و وجوه نقدي در كارت خوان ها و ... براي ارايه خدمات به گردشگران در اين ايام تاكيد نمود.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما