در حالی " محمد دامادی " از عزم خود و 59 نماینده دیگر( تاکنون )  در راستای سئوال از احمدی نژاد پرده برداشت که پیش از این دیگر همتای وی یعنی سید رمضان شجاعی نیز زیر طرح سئوال از رئیس جمهور را امضا کرده است .

دامادی اما هنگام اظهار نظر در این خصوص کنایه ای نیز به دیگر نماینده ساری که برای اولین بار سئوال از رئیس جمهور را در این مقطع رسانه ای کرد زد و گفت : قرار نبود که این موضوع رسانه ای شود !

همین چند روز گذشته بود که زمزمه های سوال از رییس جمهور بار دیگر بر سر زبان ها افتاد؛ سوالی که برای بار دوم مطرح می شود و اذهان عمومی در انتظار هستند تا ببینند آیا رییس جمهور بار دیگر و تنها با فاصله چند ماه از پاسخ جنجالی خود به سوال نمایندگان برای پاسخگویی به سوالات مجلس نهمی ها در خانه ملت حضور می یابد؟

در همین زمینه محمد دامادی نماینده ساری و میان دورود و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار شفاف در پاسخ به سوالی که به طرح سوال از رییس جمهور اشاره داشت، گفت: قرار نبود این موضوع رسانه ای شود.

وی در خصوص تعداد امضاهای طرح سوال از رییس جمهور تصریح کرد: در حال حاضر طرح سوال از رییس جمهور 60 امضا داردو چنانچه این طرح به 74 امضا برسد اعلام وصول خواهد شد. 

این نماینده مجلس که خود جزو طراحان سوال از رییس جمهور است، خاطرنشان کرد: تصمیم بر این بود که سوال از رییس جمهور رسانه ای نشود چراکه درگیر فضا سازی ها نباشد و ما نمی خواهیم یک کار سیاسی انجام دهیم بلکه می خواهیم به یک نتیجه مثبت برسیم در جهت تعامل میان مجلس و دولت اما اصل پاسخگویی را هم داشته باشیم.

دامادی درباره محور اصلی سوال از رییس جمهور یاد آور شد: بحث ارز مسئله مهمی است و محور اصلی سوال در باره مشکلات بازار ارز و همچنین مشکلات اقتصادی کشور است. سوال از رییس جمهور در جهت مشکلات مردم است چرا که ما باید پاسخگو باشیم بنابراین سعی کردیم که این موضوع رسانه ای نشود.

وی در پاسخ به اینکه آیا اقداماتی انجام شده که نمایندگان نتوانند امضای خود را از طرح سوال پس بگیرند ،گفت: ما نمی خواستیم کار سیاسی انجام دهیم و سوالاتی که مردم از نمایندگان می پرسند را می خواهیم از رییس جمهور بپرسیم. با توجه به اینکه مقام معظم رهبری هم تاکید دارند در فضای آرام همه مسایل حل شود و آیین نامه مجلس هم اصلاح شد؛ همه باید پاسخگو باشیم. طبیعی است که نمایندگان مختار هستند و سوال از رییس جمهور در راستای آیین نامه و قانون است.

عضو کمیسیون عمران تاکید کرد: بعید می دانم نمایندگان امضای خود را از طرح سوال پس بگیرند چراکه این سوال تنها برای پاسخگویی به افکار عمومی است و اینکه بتوانیم مشکلات مردم را حل کنیم.

دامادی در پایان اظهارداشت: در نظام ما افراد جز خدمت به مردم شان دیگری ندارند و این امر را حضرت امام(ره) به ما یاد دادند و مقام معظم رهبری نیز بر آن تاکید می کنند به همین جهت آمدن رییس جمهور به مجلس اقدام عجیبی و یک موضوع سیاسی نیست بلکه صرفا پاسخگویی به مجلس است.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما