استاندار مازندران با اشاره به حضور گسترده گردشگران در مناطق مختلف استان گفت: تردد دریایی بین شهرهای مازندران در سال 94 توسعه مي يابد.

ربیع فلاح جلودار در مراسم بهره ‌برداری از قطار دوم ساری - مشهد در اداره کل راه آهن شمال گفت : مردم مازندران شایسته بهره‎مندی از خدمات بیشتری هستند و این مردم عاشق و ارادتمند ثامن الحجج  امام رضا (ع) هستند.
وی افزود: سالانه اقشار زیادی از مردم مازندران برای زیارت امام هشتم شیعیان عازم مشهد مقدس می‌شوند.
استاندار مازندران با اشاره به اینکه راههاي ريلي استان نیاز به بازنگری دارند، تصریح کرد: افزایش قطارهای مسافری خط ساری - مشهد امری پسندیده بوده و يكي از نیازهاي اساسی مردم در حوزه حمل و نقل ریلی است.
فلاح برقی‌کردن قطارهای راه آهن شمال را خواستار شد و افزود:  سهم حمل و نقلی ریلی راه آهن شمال در کشور باید به جایگاه بهتر و مناسب‌تری ارتقاء يابد.
وی با اعلام اینکه مازندران به واسطه گردشگرپذیر بودن همواره با معضل جدی ترافیک مواجه است، گفت: این استان گردشگرپذیر نیازمند توجه بیشتر در حوزه ارتقا زیرساخت‌های حمل و نقل و جاده  است.
استاندار مازندران با اشاره به اینکه تردد دریایی بین شهرهای مازندران را در سال 94 از فرح آباد ساری به دریای رامسر پيگيري خواهيم كرد ، گفت: با تقویت گردشگری دریایی، ترافیک جاده هاي استان روان خواهد شد.
وی با اعلام اینکه قالب رفت و آمدهای شهری در کشورهای توسعه یافته دنیا از طریق قطارهای شهری است، گفت: با تقویت این ناوگان، بسیاری از معضلات ترافیکی در استان رفع می‌شود.
استاندار مازندران با بیان اینکه گردشگری یکی از اساسی‌ترین شاخص‌های توسعه ای استان است، تصریح کرد: باید از همه زیرساخت‌های حمل و نقل ریلی، دریایی و هوایی برای توسعه مراودات همکاری و اقتصادی استفاده شود.
فلاح با اعلام اینکه هنوز به نحو شایسته ای از زیرساخت‌های بنادر مازندران استفاده نمی‌شود، گفت: بندر امیرآباد به عنوان بزرگ‌ترین بندر تجاری در حوزه غلات محسوب می‌شود  و اين بندر مي تواند از حمل و نقل ريلي براي توسعه اقتصادي و زمينه سازي براي صادرات و واردات بهره ببرد

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما