مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه نگاهی به جنسیت نداریم، گفت: درب اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به روی همه باز است و همه کسانی که در این گستره جغرافیایی زندگی می‌کنند می‌توانند از خدمات این نهاد استفاده کنند.

احد جاودانی پیش از ظهر امروز در مراسم معارفه خود به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، اظهار کرد: مدیون خون شهدا و همه کسانی هستیم که برای پایداری انقلاب اسلامی تلاش کردند.

وی با بیان اینکه نگاهی به جنسیت نداریم، گفت: درب اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به روی همه باز است و همه کسانی که در این گستره جغرافیایی زندگی می‌کنند می‌توانند از خدمات این نهاد استفاده کنند.

مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به اینکه از همه ظرفیت‌های استان باید برای توسعه و کمک به دولت استفاده کنیم، ادامه داد: با تکثر مراکز فرهنگی مواجه هستیم و این مشکلات باید رفع شود.

در حوزه فرهنگی باید انعطاف شجاعانه ای داشته باشیم

معاون پارلمانی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت : در حوزه فرهنگی باید انعطاف شجاعانه ای داشته باشیم زیرا زبان هنر، رساترین ابزار برای ارسال پیام اسلامی و انسانی به دنیاست.

حسین  نوش آبادی امروز در مراسم تودیع مدیر کل اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی و معارفه مدیر کل جدید فرهنگ و ارشاد مازندران، گفت: حضرت فاطمه دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است که بعنوان یک الگو برای همه زنان دنیا و مسلمانان است.

وی افزود: این بانوی بزرگ علاوه بر داشتن ویژگی‌هایی چون عفاف و حجاب  از خصوصیات منحصر به فردی برخوردار بوده و بشر دوستی، تلاش خستگی ناپذیر، عشق به امام و رهبر این بانو را در رده سیده زنان عالم قرار داد.

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه امسال سال همدلی و همزبانی است، تصریح کرد: هماهنگی، مشارکت و اعتماد به یکدیگر  و پرهیز از سوء ظن و بدبینی می‌تواند در حوزه فرهنگی کشور تاثیر بسزایی داشته باشد.

وی افزود: انتقادات باید سازنده و دلسوزانه باشد و نباید در نقد پایه‌ها را مورد هدف قرار دهیم.

نوش آبادی اظهار کرد: قوم مازنی و طبرستانی در تاریخ دارای زبان و فرهنگ خاص خود بودند و  اولین مناطقی از ایران که   اسلام ناب را پذیرفتند مردم مازندران بودند که بدون مقاومت پذیرای اسلام علوی شدند و آنها در طول تاریخ حامی کسانی بودند که تفکرات شیعی داشتند.

وی افزود: دفاع مردم مازندران از انقلاب و امام و در دفاع مقدس و تقدیم بیش از 10 هزار شهید آزاده جانباز و رزمنده و ایثارگر مصداق پیوستگی و علاقه آنان به دین است.

معاون پارلمانی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: مازندران دارای شخصیت‌هایی مثل ابن شهر آشوب، امام فخر رازی، صاحب تاریخ طبری و ... است که کشور به وجود این بزرگان افتخار می‌کند.

وی افزود: ما به مازندران آمدیم تا از شخصیتی علمی دانشگاهی و فرهنگی حجت الاسلام ابراهیمی مدیر کل اسبق مازندران که با مدیریت همگرا و مورد وثوق مسئولان استان و شخص وزیر بود، تشکر کنیم.

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه نباید از بکارگیری ابزارهای نو ارتباطی ترس به خود راه دهیم، گفت: باید از همین شبکه‌های اجتماعی و فناوری روز برای پیشبرد اهداف انقلابی و اسلامی بهره ببریم و در این راستا از همه ابزارها و ظرفیت‌هایی که در اختیار داریم به نحو احسن بهره بگیریم.

وی با بیان اینکه  قالب هنر و شیوه‌های متناوب آن ساترین و مقدس ترین رسانه برای انتقال پیام انقلاب است، افزود: باید تلاش کنیم تا پیام‌های انسان دوستانه را در قالب هنر و با ابزارهای نوین ارتباطی به جهانیان انتقال دهیم.

بهار فصل اعتدال است

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران با اشاره به شعار سال جاری مقام معظم رهبری گفت: باید برای تحقق شعار سال جاری مدیران در همه زمینه ها تلاش مضاعف داشته باشند.

علیرضا یونسی با بیان اینکه بهار فصل اعتدال است، اظهارداشت: فصل ها درس و عبرت را برای انسان ها بهمراه دارد و در بهار جان انسان ها جوانه زیبای عشق ، دلدادگی  و معرفت بسوی خداوند بزرگ جلوه گری می کند.


همچنین مدیرکل سابق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه این استان همواره در جایگاه والای فرهنگی در کشور بوده است، گفت: همواره تلاش شد معرفی مفاخر و مشاهیر استان مورد توجه قرار گیرد و تدوین دانشنامه مازندران نیز در دست اقدام است.

حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی با اشاره به اینکه کاستی هایی در مجتمع های فرهنگی و هنری وجود دارد، اظهارداشت: برای حل این مشکل در استان تلاش های بسیاری صورت گرفت ولی بدلیل برخی کمبودها هنوز این مشکل مرتفع نشده است.

وی با بیان اینکه همدلی و همسویی مدیران اجرایی استان برکات خوبی بهمراه داشته است، افزود: تقویت دولت، تقویت نظام را بهمراه خواهد داشت و مطمئنا تقویت هر مدیر نیز در پایداری نظام موثر خواهد بود.

در این مراسم احد جاودانی به عنوان مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران معرفی و از خدمات حجت الاسلام ابراهیمی مدیرکل قبلی تقدیر شد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما