استاندار مازندران از توسعه توريسم دريايي و افزايش قفس هاي پرورش ماهي در درياي خزر به عنوان دو محور مهم بهره برداري از دريا براي رونق اقتصادي و ايجاد اشتغال ياد كرد.

 

به منظور بحث و بررسي پيرامون توسعه صنعت دريايي استان و فريدونكنار جلسه اي با حضور استاندار و معاونين استانداري ، رئيس كل دادگستري مازندران ، امام جمعه فريدونكنار ، فرمانداران بابلسر و فريدونكنار و جمعي از مديران كل دستگاههاي اجرايي مازندران در سالن اجتماعات فرمانداري فريدونكنار برگزار شد .
در اين نشست استاندار مازندران از توسعه توريسم دريايي و افزايش قفس هاي پرورش ماهي در درياي خزر به عنوان دو محور مهم بهره برداري از دريا براي رونق اقتصادي و ايجاد اشتغال ياد كرد و گفت : تا پايان سال 94 بايد حدود 8 هزار تن توليد ماهي از طريق قفسهاي پرورش ماهي در دريا داشته باشيم و تصميم داريم اين مقدار را تا پايان سال 95 به 20 هزار تن برسانيم .
دكتر ربيع فلاح جلودار با اشاره به اينكه بندر يكي از زيرساختهاي مهم توسعه است تاكيد كرد : بندر فريدونكنار هم بايد فعالتر شود و زمينه توسعه مبادلات تجاري از اين بندر فراهم گردد .
وي افزود : يكي از زيرساخت هاي مهم ما در استان درياست كه واقعا بي نظير است و ما بايد از اين زيرساخت خدادادي براي توسعه اقتصادي بيشتر بهره ببريم .
مقام عالي دولت در استان تاكيد كرد : همه مسئولين موظف هستند براي توسعه گردشگري دريايي با همدلي و همزباني گام بردارند و كمك كنند تا بتوانيم خيل عظيم مهمانان و گردشگران مازندران را وارد دريا كنيم .
در اين نشست حجت الاسلام و المسلمين تقوي فرد رئيس كل دادگستري مازندران نيز با اشاره به ضرورت جهاد اقتصادي براي رفع مشكل اشتغال در استان تاكيد كرد و گفت : امروز دستگاه قضايي در كنار و همراه دستگاه اجرايي تلاش مي كند تا زمينه هاي سرمايه گذاري و ايجاد اشتغال در استان فراهم گردد .
وي از مديران خواست با رويكرد رفع مشكل در جهت توسعه اشتغال در استان و رفع مشكلات سرمايه گذاران گام بردارند.
همچنين حسيني فرمانده درياباني با اعلام آمادگي براي ايجاد امنيت سرمايه گذاري در دريا گفت : درياباني و مرزباني آماده هر گونه همكاري براي انجام فعاليتهاي اقتصادي در درياي مازندران است و اگر در اين راستا پاسگاه شناوري براي امنيت ايجاد گردد بسيار مناسب است .
حجت الاسلام و المسلمين جلالي امام جمعه فريدونكنار نيز در اين نشست فرصت خدمتگزاري را فرصتي بزرگ و اسثتنايي براي خدمت دانست و گفت : از فرصت خدمتگزاري براي كارگشايي استفاده كنيد .
فعالتر شدن بندر فريدونكنار ، رفع كمبود پزشك متخصص در بيمارستان فريدونكنار و اتمام كمربندي فريدونكنار از انتظارات مطرح شده توسط امام جمعه فريدونكنار در اين جلسه بود .
مهندس نبيان معمان عمراني ، دكتر احساني معاون برنامه ريزي و اشتغال حبيب نژاد و تاتينا مديران كل شيلات و بنادر و ابراهيمي فرماندار فريدونكنار نيز در اين نشست اقدامات و فعاليتهاي انجام شده در زمينه شهرستان فريدونكنار و توسعه صنعت دريايي را بيان نمودند.

 

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما