مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران با تاکید بر ارتقاء حقوق زندانیان استان، گفت: برنامه‌های فرهنگی در زندان‌های مازندران بیشتر شود.
علی شادمان در جلسه کمیسیون ارتقا امنیت اجتماعی مازندران با اشاره به اینکه حقوق شهروندی برای همه اقشار جامعه باید با جدیت درنظر گرفته شود، اظهار داشت: باید این حقوق برای زندانیان و اقشار آسیب‌پذیر جامعه بیشتر تعریف شود.
وی افزود: زندان باید به یک مرکز ثقل تربیتی و آموزشی تبديل و برنامه‌های فرهنگی و اشتغال‌زایی در این مکان‌ها باید تقویت شود.
مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران با اشاره به اینکه زندانیان آموزش دیده فنی و حرفه ای و فرهنگی در این مکان‌ها دیگر وارد زندان‌ها نشدند، تصریح کرد: از وجود خیران برای ساماندهی زندانیان آزاد شده در حوزه اشتغال و تکمیل نیازمندی‌های آنان باید استفاده شود.
شادمان با بیان اینکه سرانه فضاهای ورزشی زندان‌های استان باید افزایش یابد، افزود: بسیاری از فعالیت‌های ورزشی در زندان‌های مازندران باید سامان یابد.
وی با تاکید بر تسریع در خدمات‌رسانی نهادهای امدادی و اورژانس مازندران در حوزه بهداشتی و درمانی به زندانیان ، تصریح کرد: سازوکارهای تسریع در ارائه خدمات سلامتی به زندانیان باید اتخاذ شود.
مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران با اشاره به اینکه دانشگاه‌های استان باید پایان‌نامه‌های دانشگاهی خود را به مقوله بهداشت و سلامت زندانیان بیشتر اختصاص دهند، افزود: باید بتوانیم از طریق نتایج این پژوهش‌ها، نسبت به افزایش سطح سلامت این جامعه هدف آسیب‌پذیر گام برداریم.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما