به گزارش روابط عمومی شهرداری قائم شهر، سیدعلی حجازی شهردار قائم شهردر نشست خبری روز یکشنبه با خبرنگاران ضمن تبریک روز روابط عمومی اظهار داشت:برابر سوابق موجود از سالهای ۸۹ تا ۹۱ شهرداری قائمشهر حدود ۶ میلیارد تومان از ادارات شهرستان طلب داشت که با اقدامات انجام شده توسط شهرداری، وساطت حضرت آیت الله معلمی امام جمعه، فرماندار، اعضای شورای اسلامی شهر و مسئولین ذیربط بدهیهای معوقه این ادارات که پشتوانه دولتی و ملی هم دارند به شهرداری پرداخت شد.

حجازی در خصوص اجرای پروژه های ملی در قائمشهر تصریح کرد: با وجود اینکه پروژه های ملی نمی توانند برای شهرداری درآمدزا باشند ولی به لحاظ کاربردی بودن آنها تا جاییکه به شهرداری مربوط باشند همکاری و مساعدت لازم را اعمال خواهیم کرد.

بهره برداری از پروژه الغدیر

شهردار قائمشهربا بیان اینکه در سالجاری افق خوبی را برای قائمشهر تدوین کرده ایم، گفت: پیش بینی می شود تا پایان خرداد ماه ۹۴، پروژه بزرگ الغدیر که یک پروژه ملی و مهم تلقی می شود، به بهره برداری برسد.

حجازی در ادامه بیان کرد: احداث فرهنگسرا در قائمشهر که از مصوبات شوراست را در دست اقدام داریم که در سال جاری ملک آن خریداری و ساخت ساختمان آن اجرا خواهد شد.

وی با تأکید براینکه وجود رودخانه ها در شهرها یک موقعیت و نعمت الهی محسوب می شود، اظهار داشت: در صدد هستیم با تملک زمینهای حاشیه رودخانه سیاهرود و احداث سدلاستیکی این رودخانه را به یک منطقه گردشگری و تفریحی، توریستی برای شهروندان و مسافران تبدیل کنیم.

حجازی درباره ایجاد شهربازی در قائم‌شهر، تصریح کرد: در گذشته قائم‌شهر دارای شهربازی بزرگی بود اما مدتی این شهربازی به پارک تبدیل شده و در این باره شهرداری برای ایجاد شهربازی به‌دنبال سرمایه‌گذار است.

حجازی با بیان اینکه شهروندان قائمشهری نیاز به آرامش روانی و شادی دارند، تصریح کرد: اگرچه در نزد عده ای من متهم به متحجر بودن هستم اما در سال گذشته با رعایت موارد و موازین شرعی وعرفی جشن هایی برگزار شد که درجشن های بعد هم توجه به موارد شرعی وعرفی بیشتر خواهد شد.

شهردار قائمشهر در خصوص سوالی پیرامون امکان خارج کردن پارک ولی عصر به خارج از شهر به دلیل تولید صدا گفت: پارک ها شش تنفسی شهر هستند و برای رفاه شهروندان در نظر گرفته می شوند اما چنانچه مشکلاتی را ایجاد کردند حتما محدودیتی اعمال می کنیم تا مرتفع شود.

وی افزود: اینکه آنها را از سطح شهر انتقال دهیم، غیر معقول است.

حلاوت پرداخت عوارض با توسعه آسفالت

شهردار قائمشهر با اشاره به نابسامان بودن روکش آسفالت در این شهرستان، اذعان داشت  : کارخانه آسفالت موجود در این شهرستان با قدمت ۲۲ ساله و کیفیت بسیار پایین، کارکرد خوبی نداشت که در سال گذشته برابر مصوبه این کارخانه به شهرداری داده شد که تاکنون هشتاد درصد دستگاههای جدید در سایت کارخانه آسفالت نصب شد واین کارخانه آمادگی دارد با ظرفیت تولید ۱۶۰ تن آسفالت در ساعت مشکل و معضل شکستن آسفالت معابر را حل کند.

وی در خصوص ساماندهی دستفروشان گفت : با توجه به اینکه دستفروشی در سطح شهرستان بسیار زیاد است پیگیر خرید یک زمین دو هزار هکتاری برای اسکان و ساماندهی آنان هستیم.

اجرای پروژه زباله سوز

شهردار قائمشهر با اشاره به اجرای پروژه کارخانه زباله سوزو تأمین انرژی از زباله، تصریح کرد: سرمایه گذار این طرح پس از مدتی معطلی در قائمشهر به جویبار رفت ولی اجرای این پروژه در آن شهرستان هم محقق نشد لذا با دستور استاندار، مقرر شد سرمایه گذار فوق در قائمشهر پروژه زباله سوز خود را اجرایی کند.

وی ادامه داد : در سال گذشته ۳۰۰ سطل زباله در سطح شهر پخش شد و تا پایان فصل بهار ۳۰۰ سطل دیگر خریداری و برای جمع آوری زباله ها، در سطح شهرستان توزیع خواهد شد.

جمع آوری نمایشگاههای اتومبیل از سطح شهرستان

حجازی از جمع آوری نمایشگاههای اتومبیل و تمجیع آنان در زمین در نظرگرفته شده خبر داد و افزود: در سال گذشته با همکاری و استقبال مجمع امورصنفی و صنف اتومبیل داران شهرستان با مدیریت فرمانداربرای اولین بار در استان مازندران  کل نمایشگاههای اتومبیل در سطح شهرستان و محدوده کمربندی به زمینی که برای آنان در نظرگرفته شده است منتقل خواهند شد.

شهردار قائمشهر در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی برجذب نیرودر شهرداری گفت: از زمان تصدی وی در شهرداری جمعا شش نیروی شرکتی بصورت کارگر در شهرداری جذب شده اند.

وی افزود : با توجه به گسترش فضای سبز در قائمشهر قطعا به تعدادی نیرو نیاز داریم که از طریق نشست با شورا بصورت رفراندوم این جذب نیرو انجام خواهد شد.

شهردار قائم‌شهر اظهار کرد: ۵۰ میلیارد تومان برای تعریض خیابان‌های شهر در نظر گرفته شده تا در این راستا مشکلات موجود شهروندان برطرف شود.

وی در پایان با بیان اینکه روابط عمومی‌ها نقاط ضعف مدیران خود را به‌موقع اطلاع‌رسانی می‌کنند تا از رفع شدن مشکلات جلوگیری کنند، گفت:روابط عمومی ها بازوان مدیران در ادارات و سازمانهای خود هستند.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما