همزمان با فصل تابستان و اجرای طرح اوقات فراغت، کانون پرورش فکری مازندران کلاس های تابستانه ی خود را برگزار می نماید.

به گزارش مازنا به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان مازندران، اين کانون با 40 عنوان فعالیت در بخش های فرهنگی، هنری، ادبی، فعاليت هاي ديني و علمي در سطح کودکان ونوجوانان در طول سال فعالیت می نماید.

بر این اساس در ایام تابستان نیز با برگزاری کلاس های آزاد و با بکار گیری از مربیان و مدرسان با تجربه و کار آزموده در صدد غنی سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان این استان تلاش می نماید تا در رشته های متعدد، کودکان ونوجوانان را در جهت شناسایی و پرورش استعداد هایشان یاری نماید .

مدير كل كانون پرورش فكري مازندران در اين خصوص افزود: با توجه به اینکه اصلی ترین هدف کانون، شناسایی و پرورش استعداد کودکان و نوجوانان می باشد برپایی کارگاه های ویژه می تواند برگسترش و تعمیم فعالیتها در سطح وسیع تر کمک شایانی نماید.

قاسم عزيززاده گرجي در تعريف كارگاه هاي كانون پرورش فكري بيان داشت: اين كارگاه ها فضایی است آموزشی و پرورشی که درآن اصول و مهارت های خاص فرهنگی ، ادبی و هنری با استفاده از روش های موثر و در یک محدوده ی زمانی معین با هدف تقویت مهارت ها و رشد و شکوفایی استعداد های کودکان و نوجوانان به آن ها ارائه می شود.

اين مسوول هدف از برگزاري چنين كلاس هايي را؛ تحت پوشش قراردادن تعداد بیشتری از کودکان ونوجوانان- شناسایی و پرورش استعداد های کودکان ونوجوانان و شناسایی و تقویت مربیان فرهنگی ،هنری و ادبی در سطح استان عنوان كرد.

بر اين اساس، امسال نیز همزمان در فصل تابستان، 25 مرکز فرهنگی و هنری کانون در سطح استان مازندران با برگزاری بيش از 25 رشته فرهنگی، هنری، ادبی، ديني و علمي در مقطع سنی 4 تا 17 سال ثبت نام می نماید.

علاقمندان به شرکت در این کلاس ها می توانند به مراکز فرهنگی و هنری کانون های پرورش فکری شهرستان محل سکونت خود مراجعه نمایند.

گفتنی است: طرح اوقات فراغت کانون پرورش فکری در رشته های؛قرآن، نقاشی، خوشنویسی، سفالگری(دستی)گروه کودک، سفالگری(چرخ) گروه بزرگسال، مجسمه سازی، نقش برجسته، عکاسی، کاردستی، عروسک سازی، ادبی(شعر و قصه)، نوشتن خلاق، طراحی، پویا نمایی، موسیقی، معرق، فیلم سازی، مهارت خواندن، نجوم، کلاس های دست ساخته های علمی، رباتیک،ابتكار و خلاقيت، نمایش، آموزش قصه گویی برای مادران، نمایش خلاق، مهارت زندگی، پژوهش خلاق، شطرنج و ساير فعاليت ها از علاقمندان ثبت نام بعمل می آورد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما