معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار مازندران در جلسه كارگروه توسعه و ترويج فرهنگ ديني گفت : فرهنگ سازي منشور خانواده نيازمند عزم جدي دستگاه هاي اجرايي است.

به گزارش مازنا به نقل از روابط عمومي اداره كل كانون پرورش فكري كودكان ونوجوانان مازندران، هفتمين جلسه كارگروه توسعه و ترويج فرهنگ ديني با عنوان « شيوه نامه اجرايي فرهنگ سازي منشور خانواده» به ميزباني اين اداره كل و با حضور دستگاه هاي فرهنگي عضو برگزار شد.

عليرضا يونسي، معاون سياسي امنيتي استانداري مازندران با اشاره به آمار ها و شرايط موجود فرهنگي بخصوص در عرصه خانواده افزود: خانواده پايه و اساس جامعه است و جامعه اي پويا و ارزشمند است كه داراي خانواده هاي پاكدامن، اخلاق مدار، با معرفت و دين دار باشد.
وي به نقش موثر اين كارگروه در توسعه و تحكيم فرهنگ سازي براي خانواده ها اشاره كرد و يادآور شد: راه برون رفت از مشكلات و معظلات اجتماعي نيازمند عزم جدي دستگاه هاي اداري و فرهنگي است.

معاون استاندار مازندران تصريح كرد: استفاده از ظرفيت نخبگان و همراهي همه ي آحاد جامعه مهمترين شاخصه در جهت تحقق منشور خانواده است.

يونسي همچنين به نقش ماهواره در شكاف فرهنگي و ترويج فرهنگ غرب اشاره كرد و بيان داشت: توسعه فضاي فرهنگي و آگاه سازي خانواده ها مي تواند گامي موثر در جهت تحكيم و انسجام فرهنگ خانواده ايجاد كند.

حجت الاسلام علي غفاري مدير حوزه هاي علميه خواهران استان مازندران و دبير اين كارگروه در اين جلسه با اشاره به اهداف اين كارگروه افزود: يكي از وظايف ذاتي حوزه علميه تبليغ و ترويج فرهنگ ديني است و ما به تنهايي نمي توانيم به اهدافمان برسيم.

وي به نقش و ظرفيت ساير دستگاه ها در توسعه ي فرهنگ ديني اشاره كرد و خواستار همكاري آنان در تحقق اهداف اين كارگروه شد.

مدير كل كانون پرورش فكري مازندران نيز در اين كارگروه افزود: توجه به تحكيم خانواده را مي بايست فراتر از منشور اداري و دستور العمل ديد.

قاسم عزيززاده گرجي كار فرهنگي را فرايندي عميق و زمان بر عنوان كرد و بيان داشت: پرهيز از نگاه صرف اداري و تعهد در اجرا و تحقق برنامه هاي اين منشور لازمه ي رسيده به اهداف مورد نظر است.

اين مسوول فرهنگي با نقد از دستگاه هاي اجرايي در نحوه اجراي كيفي دستور العمل ها، آيين نامه ها و برنامه هاي فرهنگي اظهار داشت: وجود دغدغه جهت اجراي مفاد اين منشور، شيوه هاي بكار گيري و نحوه انجام آن در جهت دستيابي به نتيجه مورد نظر و عزم جدي مسوولان اجرايي از مهمترين مسايل در توفيق اين طرح خواهد بود.

گفتني است در اين هفتمين جلسه ي اين كارگروه بحث و تبادل نظر كارشناسي پيرامون مفاد اين منشور صورت پذيرفت.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما