با همکاری کمیته استانی شورای هماهنگی امور زنان و بانوان صنعت آب وبرق مازندران و اداره کل امور بانوان و خانواده استانداري مازندران ، کارگاه آموزشی مهارتهای زندگی با رویکرد تحکیم نهاد مقدس خانواده با حضور زنان شاغل در صنعت آب و برق استان در ساری برگزار شد.

مديركل امور بانوان و خانواده استانداري مازندران در این نشست، آموزش را سرفصل توسعه ملتها دانست و گفت: علی رغم پیشرفتهای نوین و تحصیلات تکمیلی زنان در نقاط مختلف جهان، همچنان نیاز به آموزش برای بهتر و آسوده تر زندگی کردن احساس می شود.

مریم جمشیدی، ادامه داد: تمامی تلاشهای بشریت برای نیل به آرامش صورت می گیرد که این امر با آموزش محقق خواهد شد.

وی، با تاکید بر اینکه آرامش درون خانواده سالم دست یافتنی است، اظهار داشت: خانواده سالم نیز در جامعه ای سالم شکل می گیرد.

مديركل امور بانوان و خانواده استانداري مازندران، نقش زنان به عنوان پایه گذاران خانواده سالم را انکارناپذیر دانست و تصریح کرد: یادگیری مهارتهای زندگی برای زنان اعم از شاغل و خانه دار ضروری است.

جمشیدی، به آمار روز افزون طلاق توافقی اشاره و تصریح کرد: یکی از دلایل اصلی افزایش طلاق در جامعه، عدم آشنایی زوجین با مهارتهای زندگی است.

سرکار خانم قلی اف، محقق و پژوهشگر اجتماعی و استاد حوزه علمیه نیز در سخنانی، خانواده را هسته مرکزی اجتماع در شکل گیری شخصیت انسانها دانست و گفت: خانواده محل آرامش و ازدواج  وسیله ای برای تسکین روح است.

وی، با بیان اینکه مودت و رحمت زیباترین هدیه انسانها به خداوند است، افزود: مدارا کردن و برخورد نرم با اطرافیان از مهمترین عوامل پایداری مودت و رحمت محسوب می شود.

این استاد حوزه علمیه در ادامه سخنانش، به مهمترین تکنیکهای زندگی در کاهش تنش اشاره و تصریح کرد: صله رحم  نیز به سلامت روانی افراد کمک می کند.

قلی اف، به ابراز عشق و محبت به همسر تاکید و اظهار داشت:  زوجین شوخ طبیعی همراه با نزاکت، ادب  و اخلاق  را در زندگی مشترک خود فراموش نکنند.

وی، شوخ طبیعی را عامل شادی در فضای خانواده دانست و افزود: خنده  به تخلیه عاطفی برای نجات از گرفتاری ها و فشارهای زیانبار عصبی  کمک می کند.

این پژهشگر اجتماعی، خاطرنشان کرد: زندگی با چالشهای مختلف همراه است لذا باید تمامی توانایی ها ، مهارتها و استعدادهای خود را به کار گرفت تا به رشد و شکوفایی و تعالی دست یابیم.

مهرنوش السادات مشیری مشاور مدیرعامل شرکت آبفاشهری مازندران درامور زنان و خانواده نیز در حاشیه این کارگاه آموزشی، توجه به سلامت و تحکیم بنیانهای خانواده را یکی از سرفصلهای کمیته امور زنان و بانوان صنعت آب  وبرق استان دانست و گفت: کارگاه های آموزشی ویژه بانوان با سخنرانی اساتید دانشگاه و حضور بانوان شاغل در صنعت آب وبرق مازندران به صورت مستمر برگزار می شود.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما