رييس شوراي آموزش و پرورش استان، افزود: غني سازي اوقات فراغت بي گمان در شمار زمان هاي مهم دانش آموزان و نيازمند طرحي جامع است كه پاسخگوي نيازهاي اين بخش باشد و به بهترين نحو مديريت شود.

به گزارش روابط عمومي استانداري، ربيع فلاح جلودار، استاندار مازندران در جلسه شوراي آموزش و پرورش استان، پايه و اساس رشد و توسعه جامعه را در گرو تعليم و تربيت درست دانش آموزان دانست و با اشاره به اين كه غني سازي اوقات فراغت يك كار تخصصي و مهم و در راستاي تداوم تعليم و تربيت دانش آموزان است، عنوان كرد:  غني سازي اوقات فراغت بي گمان در شمار زمان هاي مهم دانش آموزان و نيازمند طرحي جامع است كه بايد پاسخگوي نيازهاي اين بخش باشد و به بهترين نحو مديريت شود.

رييس شوراي آموزش و پرورش استان، با تاكيد بر اين كه بايد مديريت اوقات فراغت دانش آموزان، متفكرانه و منبعث از خرد جمعي باشد، افزود: بايد از مشاركت همه جانبه بخش هاي مختلف در اين راستا استفاده شود و غني سازي اوقات فراغت به يك سازماندهي فرابخشي نيازمند است.

فلاح، غني سازي اوقات فراغت را در فرايند تعليم و تربيت دانش آموزان موثر دانست و خاطر نشان ساخت: در غني سازي اوقات فراغت نبايد از هيچ ظرفيتي چشم پوشي كرد.

وي با بيان اين كه اگر نيازهاي اساسي آموزش و پرورش حل گردد، مشكلات جامعه نيز مرتفع مي شود، اظهار داشت: اساس جامعه به آموزش و پرورش باز مي گردد.

رييس شوراي آموزش و پرورش استان، با اشاره به فعاليت 800 پايگاه غني سازي اوقات فراغت در استان در سال گذشته، بر بهره گيري شايسته از ظرفيت مساجد، پايگاه هاي بسيج و مدارس در اين راستا تاكيد كرد و ياد آور شد: بايد مديريت درستي بر استفاده از توانمندي بخش خصوصي در جهت  غني سازي اوقات فراغت صورت گيرد.

استاندار تاكيد نمود: شهرداري ها نسبت به پرداخت عوارض سهم آموزش و پرورش در صدور پروانه هاي ساختماني، موضوع ماده 13 قانون شوراي آموزش و پرورش اقدام لازم را معمول نمايند.

گفتني است در اين جلسه قاسمي، مدير كل آموزش و پرورش استان، گزارشي از اقدامات اين اداره كل ارايه نمود و در پايان با اهداء لوح تقدير با امضاء معاون وزير آموزش و پرورش از برخي خيرين، اعضاء شورا و فعالان امر آموزش و پرورش استان با حضور دكتر فلاح، استاندار مازندران قدرداني شد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما