امروز مراسم تشییع پیکر جعفرقلی راهب نماینده اسبق دوره‌های پنجم و هفتم مجلس شورای اسلامی در تنکابن، رامسر و عباس‌آباد در رامسر برگزار شد.

راهب که عزم جدی خود را برای ورود دوباره به مجلس شورای اسلامی جزم و اعلام کرده بود، به ناگاه صبح روز گذشته بر اثر ایست قلبی درگذشت و مرگ ناگهانی وی دل هواداران و دوستدارانش را به درد نشاند.

امروز مردم از شهرهای رامسر و تابعه و نیز از دیگر شهرها و روستاهای دوردست کشور در این مراسم شرکت کردند.

نماینده اسبق مردم رامسر، تنکابن و عباس‌آباد بارها در مناسبت‌های مختلف اعلام کرده بود که دوست دارد در بین مردم این شهرها و در حال خدمت‌رسانی به آنها از دنیا برود و آنها وی را به خاک بسپارند.

امروز مردم شهرهای رامسر، تنکابن و عباس‌آباد در حالی که خدمات خستگی‌ناپذیر این مرد ولایی و خدمتگزار را در ذهن داشته و بارها برای هم بازگو می‌کردند، درگذشت ناگهانی وی را باور نداشته و شوک بزرگی به آنها وارد شده بود.

نماینده ایران در سازمان خواروبار و کشاورزی(فائو) و نیز عیسی کلانتری وزیر اسبق کشاورزی در دولت سازندگی و غیره پیام تسلیتی به این مراسم ارسال داشتند.

جعفر قلی راهب، فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی با گرایش گیاه پزشکی از دانشگاه گیلان در سال 1376 و دارای مدرک کارشناسی مهندسی کشاورزی – زراعت از دانشگاه ارومیه در سال 1354 بود، وی همچنین در دوره دکتری مدیریت برنامه‌ریزی و توسعه تحصیل کرده بود.

اولین سابقه کاری وی به اداره دخانیات در برخی از شهرهای گیلان در سال 1357 برمی‌گردد، راهب در سال 1382 رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی مازندران و در دوره دوم عضو شورای مرکزی این سازمان در کشور بوده و به مدت 10 سال (سه دوره متوالی) عضو مؤسس و شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی مازندران نیز بوده است.

وی علاوه بر هیأت علمی دانشگاه‌های آزاد برخی از شهرهای گیلان و مازندران، عضو ائتلاف فراگیر و استانی علم و تجربه بوده است.

وی که همیشه در حال خدمت به مردم بوده در زمان فوت 64 سال داشت که به علت ایست قلبی درگذشت.

حجت الاسلام سیدجلیل مرتضوی امام جمعه رامسر، با همراهی دوستان و همراهان آن مرحوم بر پیکرش نماز خواند و وی را در آرامستان امامزاده محمد(ع) لمتر در کنار مزار شهدا به خاک سپردند.

مراسم سوم نماینده اسبق شهرهای رامسر، تنکابن و عباس آباد، دوشنبه 26 مردادماه در مصلی جوادالائمه (ع) رامسر با سخنرانی آیت‌الله طبرسی نماینده ولی‌فقیه در استان مازندران برگزار می‌شود.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما