دكتر ربيع فلاح استاندار مازندران در گفتگوي ويژه خبري شبكه طبرستان نتايج سفر كاروان تدبير و اميد به مازندران را تشريح نمود.
وي گفت : در سفر رئيس جمهور محترم به مازندران 45 طرح با اعتباري بالغ بر 990 ميليارد تومان مصوب شده است كه 6 طرح در حوزه عمران شهري ، 6 طرح در حوزه كشاورزي ، 8 طرح در حوزه بهداشت و درمان ، 8 طرح در حوزه منابع آب ، سه طرح علمي و فرهنگي ، 10 طرح در زمينه حمل و نقل و 4 طرح در حوزه ورزش است
وي تاكيد كرد : مازندران خدمات ملي ارائه مي كند و مي بايست از اعتبارات ملي هم استفاده كند كه الحمدلله اين مسئله محقق شده و دولت اعتبارات گسترده اي در حوزه راههاي مواصلاتي استان خارج از اعتبارات سفر اعلام شده در نظر گرفته است.
فلاح افزود : رقمي بالاي 1000 ميليارد تومان براي راههاي مواصلاتي فيروزكوه ، هراز و آزاد راه تهران - شمال اختصاص داده شده است كه  جاده هراز تا پايان سال 96 ، جاده فيروزكوه تا پايان سال جاري و سه قطعه آزاد راه تهران - شمال تا پايان سال 96 به اتمام خواهد رسيد .
وي از تكميل نيروگاههاي زباله سوز ساري و نوشهر با اختصاص اعتبارات لازم در اين سفر خبر داد و گفت : در حوزه پسماند و زباله قرارداد 750 ميليون دلاري با يك شركت خارجي بسته شده كه مشكل زباله قائمشهر تا نور با احداث اين مركز زباله سوز مرتفع خواهد شد .
استاندار مازندران در مورد نحوه انتخاب طرح هاي سفر گفت : در استان مازندران 1800 طرح نيمه تمام وجود دارد كه با بررسي صورت گرفته و كار كارشناسي 45 طرح مهم كه هم در تحرك توسعه مازندران و هم زندگي مردم نقشي اساسي داشته انتخاب شده و با اين 991 ميليارد تومان تا پايان سال 96 به پايان خواهد رسيد .
وي همچنين از اتمام عمليات كنارگذرها و كمربندي هاي مازندران تا پايان سال 96 خبر داد و گفت : با تخصيص اعتبارات سفر بسياري از مشكلات حوزه آب شرب و كشاورزي استان نيز برطرف خواهد شد و در زمينه آب زراعي مصوبات خوبي داشته ايم.
استاندار مازندران از اصلاح ، نوسازي و بازسازي 700 آب بندان مازندران با اعتبارات سفر كاروان تدبير و اميد در استان خبر داد و گفت : اين آب بندها مي تواند يك ميليارد متر مكعب آب را ذخيره سازي نمايد و براي پرورش ماهي نيز مورد استفاده قرار گيرد.
وي افزود : سد گلورد نيز تا پايان سال 95 به اتمام خواهد رسيد و براي چند سد مهم ديگر نيز پيگيري لازم صورت گرفته است.
مقام عالي دولت در استان از اختصاص 24 درصد عرصه مازندران براي اكتشاف معدن با امضاء قرارداد با شركت بين المللي غدير خبر داد و گفت : به دليل رعايت مسائل زيست محيطي قرار شده تا اكتشاف در عمق صورت گيرد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما