با حضور استاندار مازندران، زمینه ها و راهکارهای اجرایی پروژه دولت همراه در مازندران به منظور توسعه دولت الکترونیک در قالب طرح MOBILE GOVERNMENT بررسی شد.

با حضور استاندار مازندران، زمینه ها و راهکارهای اجرایی پروژه دولت همراه در مازندران به منظور توسعه دولت الکترونیک در قالب طرح MOBILE GOVERNMENT بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری، ربیع فلاح جلودار، استاندار مازندران در نشست مشترک با کنسرسیوم ایریانا و دستگاه های اجرایی به منظور بررسی راهکارهای اجرای تفاهمنامه فی مابین استانداری و این موسسه در جهت توسعه دولت الکترونیک، ، یاد آور شد: مازندران از نظر برخورداری از زیرساخت های فناوری از استان های برخوردار و برتر کشور است و هدف از گسترش دولت الکترونیک و اجرای طرح دولت همراه و پروژه های نظیر آن، بازگرداندن هزینه های زندگی مردم به مسیر خدمت رسانی هر چه بهتر به آنان است.

مقام عالی دولت در استان، بر ضرورت توجیه و اقناع درست دستگاه های اجرایی نسبت به مزیت های استفاده از دولت الکترونیک و توسعه آن، بیان داشت: باید تلاش شود تا 60 خدمت احصاء شده از 5 دستگاه اجرایی در راستای اجرای پروژه دولت همراه به شکل مطلوب و در زمان پیش بینی شده به مرحله اجرا درآید و در اسرع وقت نیز برنامه پیوستن دیگر دستگاه های اجرایی خدمات رسان در دستور کار قرار گیرد.

استاندار بر پیگیری مجدانه موضوع و انجام مستمر جلسات تاکید کرد و گفت: آموزش عمومی مردم، دستگاه های اجرایی و مدیران از موضوعات مهم در جهت تحقق درست این برنامه و طرح های مطرح در حوزه توسعه دولت الکترونیک است.

وی خواستار ارایه یک برنامه زمان بندی برای اجرای پروژه دولت همراه در استان شد و تصریح کرد: با توجه به تاکید رییس جمهور محترم در خصوص توسعه دولت الکترونیک و مبارزه با فساد اداری، همه باید به طور جدی به میدان بیایند.

ربیع فلاح، خاطر نشان ساخت: استانداری در پیگیری امور و انجام مذاکرات بالادستی در این راستا و هر گونه پشتیبانی از اجرای این طرح در استان آمادگی کامل دارد.

در این جلسه که معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار و مدیران کل و نمایندگان آموزش و پرورش، گاز، توزیع برق، صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی استان حضور داشتند، ابوذر قربانی، مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری، ضمن ارايه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در این خصوص، بیان داشت: تفاهم نامه ای در جهت اجرای طرح دولت همراه بین استانداری و کنسرسیوم ایریانا در 94/12/24 منعقد گردید.

وی با اعلام این که از 5 دستگاه اجرایی پایلوت، جمعا 60 خدمت احصا گردید، افزود: جلسات توجیهی و هماهنگی جهت اجرای طرح با این دستگاه ها برگزار و تصمیمات لازم اتخاذ گردید و امید است در زمان پیش بینی شده، خدمات یاد شده ارایه گردد.

در این جلسه هم چنین مدیر عامل و اعضای کنسرسیوم ایریانا و مدیران دستگاه های اجرایی به ارایه گزارش و نقطه نظرات خود پرداختند.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما