بهرام لیالی گفت: هدف کلی ازانجام ورزشهای طبیعی هدف از انجام این فعالیت‌ها لذت بردن از چشم‌انداز‌ها و طبیعت ، رهاسازی استرس ، یافتن آرامش و سکوت در طبیعت ، لذت بردن از زندگی و کسب آسودگی خاطر و دست یابی به سلامت روحی ، ذهنی ، عاطفی و جسمانی می‌باشد.

نایب رئیس کمیته  ورزش های طبیعی استان مازندران بیان داشت: پرداختن به ورزشهای طبیعی از سابقه طولانی برخوردار بوده و هست ، درعین حال به ساماندهی وسازماندهی این رشته درسطح کشور تاکنون به اندازه کافی پرداخته نشده است،

وی تصریح کرد: کمیته ورزشهای طبیعی هیئت ورزشهای همگانی در حال حاضر با آماده سازی برنامه های عملیاتی در صدد ترویج اصولی وعلمی این ورزش در سطح استان است.

لیالی افزود: منظوراز ورزشهای طبیعی : تا فعالیتهای حرکتی و تفریحی سالم را در قالب فعالیتهای ورزشی همگانی سازمان دهد، و ضمن حفظ سلامت براساس هـرم سلامت (سلامت روح ، سلامت ذهن ، سلامت عاطفی، سلامت جسمانی) بتواند با رعایت الزامات و ملاحظات زیست محیطی و فرهنگی بدور از زندگی ماشینی و در محیط های طبیعی بعنوان محیط های ذاتی فعالیتهای انسانی فعالیتها را در دامان طبیعت هدایت نماید.

لیالی اشاره ای به رشته های مطرح ورزشهای طبیعی داشت : ازجمله این رشته ها راه پیمائی درطبیعت یاهایکینگ- راه پیمائی درطبیعت – مسافرت با کوله پشتی- قایقرانی- دوچرخه‌سواری درطبیعت-جنگل پیمایی-کویرپیمایی-صحرانوردی-پیاده روی-شکار ورزشی-ماهیگیری-سوارکاری در طبیعت

لیالی عنوان کرد: ورزشهای طبیعی را می توان به معنای کامل کلمه ورزش برای سلامتی دانست . کسانیکه به این ورزش روی می آورند قصد مسابقه و گرفتن مدال و امتیازات دیگری را ندارند .

وی خاطر نشان کرد: هرکس میتواند به قدر دلخواه و توانایی از طبیعت بهره ببرد و در مواقع ضروری استراحت کند و هیچگونه فشاری به بدن خود نیاورد

نایب رئیس کمیته  ورزش های طبیعی استان مازندران گفت: ازجمله این برنامه ها  برگزاری جلسات با کمیته های شهرستان ها -برگزاری دوره های آموزشی برای علاقه مندان در رشته های ورزش های طبیعی- برگزاری برنامه های پیاده روی خانوادگی در جنگل –بازدید گروه های ورزشی از بناهای تاریخی در کوه ها و جنکل ها- برگزاری اردوهای طبیعی و درمانی و ورزشی  همکاری با سایر کمیته ها- برگزاری جشنواره های ورزشی – برگزاری مسابقات در سطح شهرستان ها می باشد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما