استاندار مازندران: دولت نقش سیاستگذاری و حمایتی در صادرات دارد و بخش خصوصی باید به طور جدی وارد ميدان شود و در عرصه اقتصاد حضوری تاثیر گذار داشته باشد.

به گزارش روابط عمومي استانداري، ربيع فلاح جلودار، استاندار مازندران در مراسم تجليل از صادر كنندگان نمونه استان با بيان اين كه تولید باید صادرات محور باشد، بيان داشت: همه محصولات مازندران می تواند با نگاه صادراتی تولید و صادر شود.

استاندار، خاطر نشان ساخت: دولت نقش سیاستگذاری و حمایتی در صادرات دارد و بخش خصوصی باید به طور جدی وارد ميدان شود و در عرصه اقتصاد حضوری تاثیر گذار داشته باشد.

ربيع فلاح، با اشاره به اين كه صادرات یکی از جلوه های تحقق اقتصاد مقاومتی است، عنوان نمود: اگر چه تحریمها مقداری موانع در مسیر صادرات ایجاد کرد ولی برنامه مدون و مستمری برای صادرات طراحی و اجرا نشده است و اينك كه دولت تدبیر و امید زمینه آرامش و امید را در جامعه فراهم کرده است بايد برنامه مدوني براي اين حوزه ارايه شود.

وي با بيان اين كه استان مازندران استان بی نظیری است و ظرفیت های بالایی در حوزه صادرات دارد، گفت: مازندران دروازه صادرات و واردات کشورهای همسایه است و این مسیر ترانزیتی را باید فعال کنیم و با توجه به اين كه در دو سال گذشته اقدامات خوبی آغاز شده است بايد از فضای همکاری و تجاری برای توسعه صادرات استفاده مطلوب نمود.

رييس كارگروه توسعه صادرات استان با طرح اين كه انتظار داریم فعالان اقتصادی برای توسعه صادرات برنامه ریزی جدی کنند، تصريح كرد: اسکله های زیادی در بندر امیرآباد آماده بهره برداری شده است و بانکها در ارائه تسهیلات همکاری خواهند کرد، ليكن  از ظرفیت بنادر استان به خوبی استفاده نمی شود.

استاندار مازندران انتخاب کاله را به عنوان یکی از 50 برند بین اللملی تبریک گفت و خواستار برند سازی تولیدات شد.

دكتر فلاح ضمن تقدير از تولید کنندگان و صادر کنندگان فعال مازندران، از انتخاب 3 شرکت مازندرانی به عنوان سه شرکت برتر صادرکننده کشور ابراز خرسندي نمود و افزود: ساماندهی تولید برای توسعه صادرات ضروری است.

مقام عالي دولت در مازندران، گفت: باید مشکلات خودمان را با بهره گیری از ظرفیت های ملی و منطقه ای حل کنیم و خودمان را برای شرایط پسا تحریم و تولید و صادرات رقابتی آماده کنیم.

در اين روز با حضور استاندار مازندران، سرپرست معاونت هماهنگي اقتصادي و توسعه منطقه اي استانداري، فرماندار ساري، رييس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي استان، برخي مديران دستگاه هاي اجرايي استان و تشكل ها و فعالان بخش خصوصي از صادر كنندگان نمونه مازندران تجليل شد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما