احمد حسین زادگان فرماندارمرکز استان گفت : شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان ساری در راستای تحقق توسعه متوازن شهرستان ،در آینده نزدیک تاسیس ،ثبت و فعالیت خود را آغاز خواهد نمود.

احمد حسین زادگان فرماندارمرکز استان گفت : شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان ساری در راستای تحقق توسعه متوازن شهرستان ،در آینده نزدیک تاسیس ،ثبت و فعالیت خود را آغاز خواهد نمود .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ساری ،احمد حسین زادگان سرپرست فرمانداری شهرستان ساری با اشاره به مشکلات و تنگناهای شهرستان ونیاز مبرم بخش های مختلف به بودجه، اعتبار عمرانی و اقتصادی و جذب سرمایه های مالی ،تاکید بر تاسیس شرکت تعاونی  توسعه و عمران نمود .

نماینده عالی دولت در شهرستان ساری با اشاره به تجربه موفق سایراستان ها در این زمینه گفت : تسریع در رشد و توسعه ساری ،انجام طرح های عمرانی و آبادانی شهرها و روستاهای شهرستان ،ایجاد واداره واحد های اقتصادی ،تولیدی ،توزیعی  و خدماتی ،خرید بهنگام سهام بنگاه های دولتی مستقردر شهرستان ،سرمایه گذاری در طرح های توسعه ایی به صورت شرکت مادر تخصصی و بهره برداری ازفعالیت ها ،زمین ها و املاک قابل واگذاری دولت در بخش های تولیدی ،توزیعی و خدماتی شهرستان ازمهمترین موضوعات فعالیت این تعاونی خواهد بود .

فرماندار مرکز استان افزود : این شرکت بر اساس قانون بخش تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران و قانون اجرایی سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی تشکیل میگردد .

حسین زادگان گفت افزود : از آنجایی که پیمودن مسیر توسعه در انحصار یک فرد ،نهاد،حزب یا گروهی خاص نیست لذا شایسته است زمینه مشارکت همه گروه ها و آحاد مردم در توسعه شهرستان فراهم گرددچون تاسیس شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان ساری می تواند نقش اساسی در تحقق مشارکت عمومی در فرآیند توسعه شهرستان از یک سو و تحقق توسعه متوازن ازسوی دیگر داشته باشد

مسئول ارشد شهرستان ساری در خصوص و نحوه عضویت در شرکت تعاونی توسعه و عمران گفت : این تعاونی متشکل از اشخاص حقیقی بوده و بر اساس اساسنامه تشکیل آن ،حداقل نیم درصد ازاعضای آن می بایست متولد ،ساکن یا شاغل در شهرستان باشند .

وی افزود : احراز شرایط عضویت درزمان تشکیل یا در حین فعالیت ،حسب مورد با هیات موسس یا هیات مدیره است و هیچ گونه تبعیض یا محدودی برای عضویت واجدین شرایط وجود نخواهد داشت .

حسین زادگان در خصوص تامین سرمایه شرکت تعاونی گفت : سهم هیات موسس در سرمایه شرکت در زمان تاسیس و همچنین در طول فعالیت حداکثر 10 درصد سرمایه گذاری پیش بینی شده است که این مبلغ نباید کمتر ازسه میلیارد ریال باشد .

وی افزود : مابقی سرمایه شرکت توسط اشخاص حقیقی عضو تامین خواهد شد که سهام هرشخص حقیقی در زمان تاسیس و طول فعالیت نباید از نیم درصد سرمایه شرکت تجاوز کند .

فرماندار مرکز استان با اشاره به پتانسیل های بالای این تعاونی ها ابراز امیدواری کرد که با تاسیس این تعاونی درآینده نزدیک ،شاهد اجرای پروژه های کلان و عام المنفعه در سطح شهرستان ساری باشیم.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما