مدیر کل ورزش و جوانان مازندران گفت: حدود یک چهارم از ورزشکاران ایرانی اعزامی به المپیک ریو 2016 مازندرانی هستند

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران؛ حبیب حسین زادگان در همایش مدیریت نوین باشگاه داری مازندران در ساری بیان داشت: ورزشکاران مازنی همواره در بازی های المپیک حضوری چشمگیر داشته و بر اساس آمار و پیش بینی، یک چهارم ملی پوشان کشورمان در مسابقات المپیک ریو 2016 را ورزشکاران مازندرانی شکل خواهند داد.
مدیرکل ورزش و جوانان مازندران یکی از دلایل موفقیت استان در کسب بیشترین سهمیه المپیک را توجه به ورزشکاران رده های سنی نونهالان و نوجوانان و همچنین جوانان برشمرد و تاکید کرد: آینده ورزش قهرمانی مازندران برای یک دهه آینده تضمین شده است.
وی گفت: بررسی ها نشان می دهد 75 درصد مدال های ورزشی استان را در سال گذشته نوجوانان و جوانان کسب کردند که خود نشانگر موفقیت توجه به ورزشکاران رده های سنی پایه است.
حسین زادگان با اشاره به افتخارآفرینی ورزشکاران مازنی در مسابقات برون مرزی افزود: ورزشکاران مازندران سال گذشته 298 مدال بین المللی ، آسیایی و جهانی کسب کردند.
مدیرکل ورزش و جوانان مازندران به قهرمان پرور بودن بیشتر مناطق استان اشاره کرد و افزود: مازندران بر اساس تقسیمات کشوری 22 شهرستان دارد که ورزشکاران 19 شهرستان مازندران در کسب این مدال ها سهیم بودند.
وی همچنین تنوع ورزش قهرمانی در مازندران را یکی از نقاط قوت ورزش این استان برشمرد و گفت : مدال هایی که پارسال ورزشکاران استان کسب کردند مربوط به 27 رشته ورزشی بوده است.
حسین زادگان از فعالیت یک هزار و 896 باشگاه در استان خبر داد و ابراز امیدواری کرد: مدیران باشگاه های ورزشی مازندران با رعایت موازین و چهارچوب های لحاظ شده از سوی وزارت ورزش و جوانان، گام های موثری در ارتقای سلامت جامعه بردارند.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما