محمد امين رضازاده،به روز رساني اطلاعات، تقويت و آموزش مديريت تخصصي و حرفه اي فرمانداران، شناسايي راهكارهاي تحقق اقتصاد مقاومتي، با استفاده از ظرفيت فرمانداران، ايجاد هماهنگي و انسجام اداري براي اجراي سياست­هاي عمومي دولت تدبير و اميد و ...از اهداف اين گردهمايي است.

به گزارش روابط عمومي استانداري، محمد امین رضازاده، مدير كل سياسي و انتخابات وزارت كشور در گردهمایی آموزشی تخصصی فرمانداران سراسر کشور با اشاره به اینکه این سمینار در دو مرحله، نوبت نخست از 28 لغايت 30 ارديبهشت با حضور فرمانداران 20 استان و در نوبت دوم از 4 لغايت 6 خرداد 95 با حضور فرمانداران ديگر استان ها در ساری برگزار می‌شود، افزود: به روز رساني اطلاعات، تقويت و آموزش مديريت تخصصي و حرفه اي فرمانداران جهت ارتقاي كارآمدي و بهره وري، شناسايي راهكارهاي تحقق اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل با استفاده از ظرفيت فرمانداران، ايجاد هماهنگي و انسجام اداري براي اجراي سياست­هاي عمومي دولت تدبير و اميد و تبادل و تدوين تجربيات فرمانداران در حوزه ­هاي مختلف از اهداف اين گردهمايي است.

رضا زاده افزايش دانش و بينش فرمانداران به عنوان شرط لازم براي تبيين و تشريح سياست­هاي نظام جمهوري اسلامي و دولت تدبير و اميد و دفاع از عملكردها در سطح شهرستاني، استاني و ملي، ايجاد فهم و درك مشترك از مسائل و توسعه‌ی ادبیات انقلاب اسلامی، مشي اعتدالي و گفتمان دولت تدبير و اميد، ارايه و تبيين رويكردهاي جديد و برنامه هاي حوزه هاي مختلف وزارت كشور و تبيين جايگاه فرماندار به عنوان نماينده عالي نظام و دولت و نحوه تعامل با ساير قوا و نهادها و تقويت اعتماد عمومي را از ديگر اهداف اين گردهمايي برشمرد.

وی برگزاري كارگاه هاي آموزشي را از ويژگي اصلي اين گردهمايي بيان كرد و گفت: حضور فرمانداران در 6 کارگروه سیاسی، اجتماعی فرهنگی، امنیتی، بحران، منابع انسانی، اداری، مالی و آموزش و اقتصادي با توجه به ضرورت ها پيش بيني شده است.

مدير كل سياسي و انتخابات وزارت كشور به روز آوري اطلاعات و آگاهي هاي سياسي و عمومي به عنوان مدير ارشد دولت در شهرستانها، بهره گيري از تريبون ها و فرصت ها براي برجسته سازي، تبيين و دفاع از عملكرد دولت،  برگزاري منظم شوراها و كميسيون ها و ضرورت توجه به نحوه تدوين مصوبات به عنوان رئيس جلسات، خودارزيابي عملكرد و ضرورت مستندسازي فعاليت ها، تلاش براي ارتقاي بينش و افكار عمومي مردم از طريق دعوت از چهره ها، مقامات سياسي و علمي و ... مهم ترين انتظارات وزارت كشور بر اساس قانون از فرمانداران دانست.

وي، گفت: در برجام 2 و در حوزه سياست داخلي، حل معضل آب، محیط زیست، تسلط به فضا، موفقیت در بیوتكنولوژي، نانو، آی تی و آی سی تی، اشتغال و رونق اقتصادي، تحقق رشد 5 درصدی اقتصادي و رشد فضائل اخلاقی در جامعه از محورهاي مهم براي بررسي و اقدام است.

رضا زاده در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اين كه انتخابات باشكوه، بدون تنش و در فضايي امن و سالم و با حضور حداكثري مردم برگزار شد، گفت: برگزاري انتخاباتي در اين سطح موجب نشاط سياسي در كشور شد و افتخاري براي نظام و دولت بهمراه آورد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما