امام جمعه ساری گفت: سربازان گمنام چشم بینای نظام هستند، دشمن می‌خواهد شرق، غرب و جنوب ایران را شلوغ و ویران کرده و به داخل ایران بیاید، اما نمی‎تواند به این نتیجه برسد زیرا سربازان گمنام ما حضور دارند.

به گزارش مازنا به نقل از فارس، آیت‎الله نورالله طبرسی در خطبه‎های این هفته نماز جمعه مرکز مازندران با بیان اینکه ایران 37 سال مشکلات خود را در سایه همدلی رفع کرده است، اظهار کرد: هشت سال هجمه سنگین جنگ تحمیلی و پس از آن نیز تحریم‎ها، تهدیدها و جنگ‎های سخت و نرم را پشت سر گذاشتیم.

وی با اشاره به اینکه در دوران امام و اکنون نیز در جامعه با هم هستیم، افزود: دشمنان قوی و مقتدری داریم که آمریکا در رأس آنهاست، امام درباره آن فرمود: آمریکا شیطان بزرگ است، مقام معظم رهبری نیز در دیدار با قاریان از آمریکا به «طاغوت اعظم» تعبیر کردند تا دشمن را بشناسیم.

امام جمعه ساری بیان کرد: آمریکا یک کشور عادی نیست، دشمنی است که امام به او شیطان بزرگ لقب داده و رهبر نیز از او به‎عنوان «شیطان اکبر» یاد کرده است.

طبرسی ادامه داد: در قرآن مجید سه طاغوت فرهنگی(هامان)، اقتصادی(قارون) و سیاسی(فرعون) معرفی شده است، لذا آمریکا که طاغوت اعظم است، در این سه زمینه دخالت دارد و با ابزاری که برای استعمار و بهره‎کشی جوامع در اختیار دارد، آنها را اغوا کرده و نمایش قدرت می‎دهد.

امام جمعه ساری گفت: اکنون در برابر دشمن باید «یدالله مع‌الجماعه» باشیم، یعنی دولت، رهبر و ملت دست به دست هم بدهیم تا مانند گذشته موفق باشیم، زیرا جامعه متفرق و گسسته و مبتلای به «شیع» و گروه گروه مانند عراق و افغانستان، سوریه و لبنان شده و از این شرایط، دشمن استفاده می‎کند.

وی بیان کرد: یکی از اصول اولیه تحقق اقتصاد مقاومتی وحدت، همدلی و هم‎زبانی است و اگر این موضوع را قوی و نیرومند کنیم می‎توانیم این قائله و این توطئه و نقشه شیطانی آمریکا را نیز خنثی کرده و روی پای خود بایستیم.

امام جمعه ساری با بیان اینکه سربازان گمنام امام زمان (عج) چشم بینای نظام اسلامی هستند، گفت: دشمن می‌خواهد شرق، غرب و جنوب ایران را شلوغ و ویران کرده و وارد کشور شود، اما با حضور سربازان گمنام امام زمان (ع) نمی‎توانند.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به موضوع مهدویت، اظهار کرد: تکمیل شریعت آسمانی از آدم(ع) تا خاتم(ص) و از حضرت علی(ع) تا امام زمان(عج)، تنها با ظهور حضرت بقیة‎الله(ع) است تا وعده‎های خداوند در زمین محقق شود.

طبرسی با بیان موضوع انتظار و ضرورت تمرین امر انتظار برای تمکین امر رهبر، افزود: اگر آشنایی و آمادگی برای ظهور منجی نداشته باشیم نمی‎توانیم تصمیم بگیریم.

وی تصریح کرد: آینده جهان را باید آینده صلح، عدل و پاکی بدانیم و معتقد و منتظر روزی باشیم که صاحب عصر(عج) بیاید و این همه ظلم و ستم‎ها را برچیند و طبق وعده خدا مستضعفان جهان صاحبان اصلی زمین شوند.

امام جمعه ساری با اشاره به سوم خردادماه و فتح خرم‎شهر گفت: دشمن چنان این شهر را قفل کرده بود که در نگاه اول دسترسی به آن وجود نداشت، اما رزمندگان اسلام در عملیات بیت‎المقدس سینه سپر کرده و خرم‌شهر را آزاد کردند.

طبرسی با بیان اینکه کمتر در رسانه‎ای از سربازان گمنام گفته می‎شود، اظهار کرد: لحظه‎ای داعشی‎ها از ما غافل نیستند تا کاری را در ایران انجام بدهند، ما در برابر شهدای خود، اطلاعات، سپاه، بسیج، ارتش و نیروی انتظامی خضوع داریم.

وی ادامه داد: آنها چشم بینای نظام هستند، دشمن می‌خواهد شرق، غرب و جنوب ایران را شلوغ و ویران کرده و به داخل ایران بیاید، اما نمی‎تواند به این نتیجه برسد زیرا سربازان گمنام ما حضور دارند.

امام جمعه مرکز مازندران با خسته نباشید و سرسلامتی به سردار سلیمانی و نیروهای خدوم او در آن‌ سوی مرزها، بیان کرد: سربازان گمنام امام زمان(عج) نمی‎گذارند که این مملکت امام زمان(ع) به‎ دست دشمن بیفتد.

وی در پایان گفت: امروز باید متحد بوده و متأثر حرف‌های عده‎ای دشمن و ناآگاه نباشیم، بلکه صفوف اتحاد و همدلی ما باید فشرده‎تر باشد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما