سرهنگ پاسدار عظیم وریجی فرمانده سپاه ساری امروز(1 مهر) در جلسه شورای اداری در ساری، به برنامه گسترده دشمنان اسلام و ایران برای تضعیف این نظام مقدس اشاره و خاطرنشان کرد: در هشت سال دفاع مقدس دشمن متجاوز با تمامی امکانات و تجهیزات به روز نظامی خود و حمایت همه جانبه توسط کشورهای استکبارگر نتوانست بر اراده و ایمان جوانان رشید این مرز و بوم پیروز شود چرا که جوانان ما نیروی ایمان به خدا و پیروی از ولایت فقیه را در سرلوحه کار خود قرار داده بودند.

وریجی با گرامیداشت سالگرد هفته دفاع مقدس و موفقیت در برگزاری یادواره یک هزار و 100 شهید مرکز استان اظهار کرد: دیدگاه و اقدامات حضرت امام در جنگ و حضور نیرو های مسلح و بسیجیان داوطلب در پیروزی ایران اسلامی بسیار موثر بوده است.

وی از وجود حداقل 15 برنامه در روز در ایام دفاع مقدس خبر داد و افزود: لازمه برگزاری این برنامه ها تنها با همکاری و تعامل مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی امکان پذیر خواهد بود.

این مسئول رژه نیرو های مسلح،برگزاری یادواره های شهدا، مسابقه وبلاگ نویسی ،افتتاح پایگاه های بسیج ،همایش فرماندهان پایگاه ها و امام جماعات را از جمله برنامه های هفته دفاع مقدس اعلام و تصریح کرد: دیدار با خانواده های معظم شهدا، زنگ مقاومت در مدارس و نشست چهره های سیاسی دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس است.

وی همایش راویان دفاع مقدس و تجلیل از زنان ایثارگر را یکی از مهم ترین برنامه های این ایام دانست و گفت: با توجه به سخن گوهر بار بنیان گذار انقلاب اسلامی همه ما باید پشتیبان ولایت فقیه باشیم تا با عشق به رهبری و ایمان قلبی به این میهن عزیز و اسلامی آسیب نرسد.

وریجی ضمن تاکید بر اینکه بیشتر باید در مورد دفاع مقدس به ارزش‌ها پرداخته شود، خاطرنشان کرد: تهاجم فرهنگی دشمنان یا به عبارتی ناتوی فرهنگی، امروز ارزش‌های ما را نشانه گرفته است.

 وی افزود: باید با بازسازی فضای دوران دفاع مقدس نسل جوان را با ارزش های آن دوره آشنا کنیم زیرا دشمنان دست از سرما بر نخواهند داشت.

 فرمانده سپاه ساری اظهار کرد: این آئین ها در راستای استمرار اهداف عالی انقلاب اسلامی و یکی از مؤثرترین روش‌ها است.

وی خاطرنشان کرد: هفته دفاع مقدس نمودار مجموعه ای از برجسته ترین افتخارات ملت ایران در دفاع از مرزهای میهن اسلامی و جانفشانی دلاورانه در پای پرچم برافراشته اسلام و قرآن است.

وریجی با اشاره به اینکه ناتوی فرهنگی جنگ نرم، بدون خاکریز و بدون سرو صدا است افزود: در تهاجم نظامی افراد نظامی به جهت گذراندن آموزش ها ومهارت های دفاعی مقاوم و ورزیده هستند وتهاجم را پاسخ می دهند ولی در تهاجم فرهنگی اکثر افراد مورد تهاجم بی دفاع هستند و بنابر این بیشترین آسیب ها محقق می گردد.

سرهنگ وریجی امنیت کنونی جامعه را مدیون جانفشانی و جوانمردی‌های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس دانست و گفت: دوران دفاع مقدس دشمن موفق نشد حتی یک وجب از خاک کشور را تصرف کند و همین عامل باعث شد تا انقلاب اسلامی با دیگر انقلاب‌های جهان متمایز شود./مازنا

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما