مصطفی حق پرست، مدیر کل اطلاعات استان مازندران امروز(3 مهر) در مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره نامه ای به امام رضا(ع) در ساری با اشاره به همزمانی هفته دفاع مقدس با دهه کرامت عنوان کرد: گفتمان ارزش های دفاع مقدس سکوی پرش بالندگی همه جانبه جمهوری اسلامی ایران و تسریع کننده پیشرفت در تمام زمینه هاست.

وی با اشاره به اینکه در رویارویی با دشمنان اسلام، مسلمانان مردانه ایستادند و درس ایستادگی را تنها از مکتب اهل بیت آموختند، گفت: ارزش های برآمده از این دوران بی بدیل بومی ‌ترین ارزش های جامعه امروز ایران و گویای واقعیت های عینی و عملی ذهن، دل، سیره و سلوک ملت ایران است.

حق پرست افزود: آنچه در حماسه هشت سال دفاع مقدس به کارآمدترین شکل به نتیجه رسیده است، درایت و تدبیر رهبری هوشمندانه و مقتدرانه امام خمینی(ره)، در خلق استراتژی بسیج مردمی و عملیاتی کردن راهبرد دفاعی مردمی در جنگ با عراق بود.

این مسئول اظهار کرد: هوشمندی و فراست امام راحل در تبدیل تهدیدات به فرصت ها، ضعف ها به قوت ها در مدیریت بحران های ملی و منطقه ‌ای و تحول آنها به عناصر قوام بخش و به نمایش گذاشتن بسیج مردمی کم نظیر در تاریخ ایران و قدرت بسیج کنندگی ملت ها، قدرت معجزه ‌آسایی از رهبری، مردم و انقلاب اسلامی را در قالب هویت دینی و ملی آشکار کرد.

وی با بیان اینکه جنگ هشت ساله ‌ای که به ایران تحمیل شد به لحاظ انگیزش، با جنگ های متعارف جهان تفاوت اساسی داشت تصریح کرد: تنها تلاش ما اعتلای انقلاب و خدمت به مردم بوده است و همچنین اینکه مسلمانان باید در مقابل دشمنانی که وارد کار شدند و دشمنانی که در شرف وارد شدن هستند با تمام قوا و پایدار درصدد رفع موانع با تاسی از ائمه اطهار و سیره آنان مقابله کنند.

مدیر کل اطلاعات استان مازندران با بیان اینکه دشمنان اسلام همواره در زباله دان تاریخ هستند گفت: اگر بخواهیم در رفع موانع پیروز شویم و در این مسیر خطیر عاقبت به خیر گردیم باید راه امنیت و آرامش و راه ولایت فقیه را عمیق دریابیم.

حق پرست برگزاری جشنواره های فرهنگی رضوی را نوعی جلوگیری و مقابله از انحطاط فرهنگی معرفی و خاطرنشان کرد: باید توجه داشته باشیم که دشمن همانند مورچه ای سیاه روی سنگی سیاه در حال حرکت است.

 مدیرکل اطلاعات استان با اشاره به اهمیت گسترش فرهنگ رضوی و سیره و سنت ائمه در جامعه گفت: هفته فرهنگ رضوی فرصتی برای ترویج و گسترش فرهنگ رضوی است.

 وی تصریح کرد: آموزه های دینی و دستورات برگرفته از کلام معصومین در شرایط پر چالش جهان کنونی می تواند نقطه اتکا و مایه امید بخش و نجات بشر باشد ./مازنا

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما