ثبت آمار اشتغال در سامانه رصد از تاریخ91/6/18 لغایت 91/7/16 به میزان 42/65 درصد رشد داشته است

 

بيش از29 درصد تعهد استان در ایجاد فرصت های شغلی محقق شده است

 به گزارش روابط عمومی استانداری، سید علی اکبر طاهایی، استاندار مازندران در جلسه کارگروه اشتغال و توسعه سرمایه گذاری استان، گفت: تا شانزدهم مهرماه امسال بدون احتساب بخش مسکن، 19 هزار و 297 فرصت شغلی در سامانه رصد به ثبت رسیده است.

طاهایی فرصت های شغلی ایجاد شده در بخش مسکن تا مورخ 91/7/16 را 9 هزار و 456 مورد بیان کرد و عنوان داشت: با احتساب این آمار تا کنون کل فرصت شغلی ثبت شده در سامانه رصد، 28 هزار و 753 مورد می باشد.

وی با اعلام این که کل تعهد فرصت شغلی استان در سال 91، 98 هزار و 804 مورد می باشد، اظهار داشت: تاکنون 29/10 درصد از تعهد استان در ایجاد فرصت های شغلی انجام شده است.

استاندار با اشاره به این که استان تا تاریخ91/6/18 به 20/40 درصد از تعهد خویش در ایجاد فرصت های شغلی عمل نموده است، اذعان کرد: به این ترتیب ثبت آمار اشتغال در سامانه رصد از تاریخ 91/6/18 لغایت91/7/16 به میزان 42/65 درصد رشد داشته است.

طاهایی ادامه داد: از مجموع فرصت های شغلی ایجاد شده در سال جاری، 12 درصد در بخش صنعت، 30 درصد کشاورزی و 58 درصد در بخش خدمات بوده است.

وی با اشاره به این که مبنای سند توسعه اشتغال، شناسایی فرصت های شغلی است، گفت: دستگاه های اجرایی مرتبط باید این موضوع مهم را در این راستا ملحوظ نظر قرار دهند.

طاهایی با بیان این که 52 درصد از تعهد ایجاد فرصت های شغلی به عهده دستگاه هاي اجرایی صنعت، معدن و تجارت، کمیته امداد امام خمینی ( ره )، صندوق مهر امام رضا ( ع )، اداره كل آموزش فني و حرفه اي و جهاد کشاورزی استان است، خواستار اهتمام مجدانه این نهادها در این راستا شد.

وي با اعلام اين كه 82 ميليارد تومان تسهيلات بخش مشاغل خانگي استان در آينده نزديك ابلاغ خواهد شد، بيان كرد: از مجموع فرصت هاي شغلي ايجاد شده به تفكيك نوع طرح، 28 درصد در بخش اشتغال زايي و 72 درصد مربوط به خود اشتغالي و مشاغل خانگي مي باشد.

نماينده عالي دولت در استان، تصريح كرد: دستگاه هاي اجرايي، مشاغلي را كه در مناطق مختلف استان داراي ظرفيت سرمايه گذاري و كار آفريني مطلوبي هستند با اولويت بنگرند، تا ضمن هدايت درست سرمايه گذاران، شاهد برخي نامرادي هاي اقتصادي نباشيم.

استاندار ادامه داد: دستگاه هاي ذي ربط مشاوره مدبرانه به صنعت گر و توليد گر ارائه كنند.  

در این جلسه استاندار ضمن انتقاد شدید ازعدم حضور برخی مدیران، گفت: اسامی آنان را یادداشت و توبیخ و درج در پرونده مدیریتی مدیران غایب لحاظ شود.

 

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما