در حال حاضر توسط نيروهاي امدادي و بسيج سازندگي سپاه كربلا تعداد 7 دستگاه كاميون، گليدر و تعدادي لجن كش و پمپ آب از سوي هلال احمر استان به خدمت گرفته شده تا وضعيت شهر به حالت عادي برگردد و نگراني ها در حوزه كسب و كار و آموزش برطرف شود.

 

سيد علي اكبر طاهايي، استاندار مازندران طي گفتگو با شبكه خبر درخصوص سيل شهرستان بهشهر گفت: اين حادثه روز شنبه 22 مهرماه در نيمه شب و براثر بارش شديد باران اتفاق افتاد.

وي ميزان بارندگي در شهرستان بهشهر را 123 ميلي متر اعلام كرد و افزود: بر اثر اين حادثه 6 نفر از هم وطنان جان باختند و بسياري از منازل مسكوني، تاسيسات شهري و واحدهاي تجاري دچار خسارت جدي شدند.

طاهايي با بيان اينكه اين حجم از بارش طي 30 سال گذشته بي سابقه بوده است، اظهار داشت: علاوه بر بهشهر شهرستان هاي گلوگاه، مياندرود، ساري و بخش كليجان رستاق ساري نيز دچار آب گرفتگي و خسارت شدند.

وي افزود: بارندگي چند روز پيش نيز به روستاهاي داربكلا و جام خانه در شهرستان مياندرود و همچنين سوادكوه خساراتي برجاي گذاشت.

استاندار ميزان برآورد اوليه خسارت سيل اخير استان را 410 ميليارد ريال اعلام كرد و اظهار داشت: پيش بيني اوليه ميزان خسارت شهرستان بهشهر، 300 ميليارد ريال مي باشد.

وي بارش هاي خاص در مازندران را از عوامل بروز اين حادثه دانست و تصريح كرد: كارهاي آبخيزداري به طور كامل انجام نگرفته و موجب شد درخت، چوب و سنگ ها بر اثر بارش مسير آب را مسدود كند و آب حجم پيدا كرده و در شهر ها و محلات جاري شود.  

طاهايي ضمن تشكر از جمعيت هلال احمر و بسيج سازندگي سپاه كربلاي مازندران به جهت امداد رساني در منطقه، عنوان كرد: رييس بنياد مسكن كشور حسب دستور رييس جمهور با وجود اينكه در منطقه زلزله زده آذربايجان بودند، جهت كمك رساني مداوم پيگير امور مي باشد.

وي خاطرنشان كرد: از دولت تقاضا داريم با تخصيص اعتبار به ياري سيل زدگان مازندران بشتابد تا بتوانيم بخشي از خسارات به باغات، انهار، اماكن مسكوني و مزارع كشاورزي را جبران كنيم.

استاندار در خصوص اقدامات صورت در مناطق سيل زده، گفت: در حال حاضر توسط نيروهاي امدادي و بسيج سازندگي سپاه كربلا تعداد 7 دستگاه كاميون، گليدر و تعدادي لجن كش و پمپ آب از سوي هلال احمر استان به خدمت گرفته شده تا وضعيت شهر به حالت عادي برگردد و نگراني ها در حوزه كسب و كار و آموزش برطرف شود.

وي بر استفاده شهروندان از ظرفيت بيمه براي شرايط وقوع بحران تاكيد كرد و افزود: لايروبي رودخانه ها و آبخيزداري  به عنوان كارهاي زيربنايي و اساسي براي جلوگيري از وقوع حوادث مي باشد.

مقام ارشد استان يادآور شد: اميدواريم باتوجه به كارهايي كه در حال انجام است و عنايت ويژه معاون اول رييس جمهور و معاون راهبردي رياست جمهوري، گام هاي موثرتري براي عزيزان آسيب ديده در سيل برداريم. 

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما