مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری مازندران گفت: سند راهبردی ستاد پدافند مازندران تهیه شد.

عیسی قاسمی طوسی عصر امروز در نشست پدافند غیرعامل این شهرستان در فرمانداری آمل بیان کرد: ستاد پدافند غیرعامل با درایت و دستور رهبر انقلاب از سال 1382 کار خود را آغاز کرد.

وی با اشاره به اینکه با پیدایش بشریت پدافند غیرعامل نیز همیشه همراهش وجود داشت، گفت: سال‌های زیادی است که کشورهای پیشرفته و بزرگ جهان دنیا پدافند غیرعامل وجود داشت البته در کشورهایی نظیر سوئد و سوئیس که سمبل پدافند غیرعامل محسوب می‌شوند در حالی ‌که هیچگونه تهدیدی ندارند ولی با تشکیل پدافند غیرعامل آینده‌نگری صورت گرفته است.

قاسمی طوسی با اعلام اینکه مسئولان در این ستاد تدابیر پیشگیرانه اتخاذ می‌کنند، در مورد اهداف این سازمان یادآور شد: هدف کلان این سازمان کاهش آسیب‌پذیری زیرساخت‌های کشور برابر تهدیدات خارجی، افزایش پایداری ملی و تولید بازدارندگی برای کشور است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری مازندران با اشاره به اینکه هم‌اکنون سند راهبردی ستاد پدافند استان را آماده کردیم، گفت: در کشورهایی که حوادث زیادی در آن رخ می‌دهد، لازم است در بحث پدافند غیرعامل آموزش‌های لازم برای مقابله با حوادث و خطرات احتمالی داده شود.

وی پیشگیری و آمادگی را اولویت اساسی در مدیریت بحران دانست و یادآور شد: با آموزش ضروری و به موقع مردم می‌تواند از بروز آسیب‌ها جدی خودداری کرد.

*برگزاری مانور مشترک نیروهای پدافندی در آمل

فرماندار آمل نیز در این نشست گفت: امروزه در جنگ دیگری با دشمن هستیم که شکل جنگ عوض شده و در جنگ نرم دشمن ستاد پدافند غیرعامل با ساختار جدید تعریف شد.

یدالله اکبرزاده با تاکید اینکه مانور مشترک نیروهای پدافندی مازندران در هفته پدافند غیرعامل در آبان ماه سال جاری به میزبانی آمل برگزار می‌شود، بیان کرد: در همه زمان‌ها در حال تهدید جنگ توسط دشمن هستیم ولی دشمن نیز می‌داند ایران کشوری مستقل است و نیروهای مسلح ما در همه حال در اوج آمادگی به سر می‌برند.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما