مدیرکل ورزش و امور جوانان مازندران از رشد 43 درصدی شاخص‌های برجسته توسعه ورزش بانوان در استان خبر داد نصرالله پریچهره امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در شهرستان ساری اظهار داشت: اداره کل ورزش و امور جوانان استان مازندران در هفت شاخص برجسته توسعه ورزش بانوان 43 درصد و در توسعه زیرساخت‌های ورزشی 59 درصد رشد داشته است.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران تصریح کرد: برنامه‌های راهبردی پنج ساله چهارم و پنجم توسعه بخش ورزش استان در سند چشم‌انداز 20 ساله توسعه همه جانبه استان و کشور تهیه و تدوین شده است.

وی ادامه داد: 50 درصد مدال‌های طلا و  25 درصد از مجموع مدال‌های کاروان ورزشی کشور در المپیک لندن توسط مازندرانی‌ها کسب شده است.

پریچهره بیان داشت: پروژه‌های افتتاح شده و در دست اجرای مصوبات ورزشی سفرهای اول و دوم سفر هیئت دولت به استان مازندران در شهرهای بابل، جویبار، نوشهر، تنکابن، رامسر، نکا، بهنمیر و قائمشهر بوده است.

این مسئول در ادامه نام ساری، بهشهر، آمل، چالوس، فریدونکنار، محمودآباد، سوادکوه، گلوگاه، بابلسر، نور و رویان را نیز به این لیست اضافه کرد.

پریچهره در مقایسه تعداد نفرات اعزامی از مازندران در المپیک‌های لندن و پکن از رشد 66 درصدی در بخش مردان، رشد  100 درصدی بخش بانوان، رشد 200 درصدی تنوع رشته‌های ورزشی و رشد 100 درصدی کسب مدال‌های طلا خبر داد.

مدیرکل ورزش و امور جوانان مازندران خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی‌های جدی و بهتری برای ارتقای سطح ورزش‌های همگانی و قهرمانی در استان انجام شده است.

وی در پایان از برگزاری مسابقات ورزشی متعدد و متنوع در سطح ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌های مازندران خبر داد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما