مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران خواستار تولید فیلم‌های ماندگار درباره مازندران شد به گزارش خبرنگار فارس به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم وارش، حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی درمراسم اختتامیه هفتمین جشنواره فیلم کوتاه وارش اظهار داشت: در این جشنواره‌ها سعی می‌شود توانمندی و ظرفیت هنرمندان به نمایش گذاشته شود.

وی با اشاره به اینکه برای مبارزه با تهاجم فرهنگی نیاز به فضای بهتر و جدیدتری است، افزود: سخنان رهبر در سفر به خراسان شمالی به عنوان منشور زندگی بشریت در بطن تاریخ قرار گرفت.

ابراهیمی بیان کرد: چالش دنیای مسیحیت سبب سکولار شد، امروز باید براساس سخنان رهبر در جامعه آسیب‌شناسی انجام شده و سلامت زندگی مورد توجه قرار گیرد، در این راستا علاوه بر توجه به سنت‌ها، قدرت قلم باید از فضای هنر برای کاربردی کردن این قضیه به کار گرفته شود.

ابراهیمی ادامه داد: باید بانک اطلاعات داشته باشیم و نقشه راه ما ترسیم شده باشد تا هنرمندان متعهد و حلقه‌های مفقوده و پیشکسوتان هنر را شناسایی و توانمندی آن‌ها را مورد توجه قرار دهیم و با مدیریت درست فصل جدیدی در هنر ایجاد کنیم.

وی اضافه کرد: باید ایجاد انگیزه کرد و فرهنگ ملی کشور را ترسیم کرد، فراهم کردن تجهیزات تولید، زمینه‌سازی برای عرصه تولید خواهد شد، باید مرکزی برای تبادل اطلاعات  و رصد کردن آثار تولیدی هنرمندان وجود داشته باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران متذکر شد: باید با بسترسازی مناسب امکانات مورد نیاز را در اختیار هنرمندان قرار دهیم تا معنی اصلی صدور انقلاب را در جامعه ترسیم کنند.

این مسئول با اشاره به وجود هنرمندان، علما به نام و شهدا و ایثارگران این استان اذعان داشت: بسیار ضروری است تا هنرمندان چند فیلم طولانی و ماندگار در معرفی فرهنگ این استان داشته باشند و به جامعه عرضه کنند.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما