در کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی مطرح شد:
آب شرب شهروندان بهشهری کاملا سالم بهداشتی است معاون بهره‌برداری آب و فاضلاب مازندران خبر داد: با انجام آزمونهای میکروبی، کدورت سنجی و کلر سنجی در بحران سیل بهشهر تمامی شهروندان بهشهری از آب آشامیدنی سالم برخوردار هستند .
به گزارش پایگاه روابط عمومی آب و فاضلاب مازندران، رضا فکری در کارگروه تخصی سلامت و امنیت غذایی که با حضور استاندار برگزار شد با بیان اینکه آب‌های نمونه برداری شده به منظور حصول اطمینان از سلامت کامل، در آزمایشگاه های دانشگاه علوم پزشکی مورد آزمایشهای متعدد قرار گرفت افزود: تاکنون هیچگونه گزارشی مبنی بر آلوده بودن آب ‌آشامیدنی این شهرستان به ما اعلام نشده است و دانشگاه علوم پزشکی مازندران اعلام کرد آب شرب شهروندان بهشهری کاملا سالم است.
وی با اشاره به اینکه مردم به شايعات توجه نکنند و جاي هيچ گونه نگراني در مورد آب شرب منطقه بهشهرنيست تصریح کرد: آب شرب این شهرستان کاملا سالم و بهداشتي است وبه صورت دائم تحت کنترل کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی است.
دکتر محمد مهدی ناصحی هم در این کارگروه با اشاره به ارزیابی منطقه سیل زده بهشهر توسط تیمهای بهداشتی درمانی افزود: با آزمایشهای صورت گرفته، میزان کدورت آب در ۵۰ نقطه شهرستان به ویژه در مناطق سیل زده مطلوب اعلام شد.
وی با بیان اینکه از ابتدای وقوع سیل تا کنون 33 مورد نمونه برداری میکروبی آب از مناطق سیل زده صورت گرفت تصریح کرد: نمونه های انجام شده نشان دادند آب آشامیدنی شهر بهشهر کاملا بهداشتی و سالم است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از انجام روزانه ۷۰ مورد کلرسنجی با همکاری آبفای استان در مناطق سیل زده خبر داد و افزود: نتایج این نمونه برداری مطلوب گزارش شد.
یادآور می شود: در این جلسه استاندار مازندران از خدمات ارائه شده و پیگیری و جدیت شرکت آب و فاضلاب مازندران و دانشگاه علوم پزشکی مازندران جهت تأمین و تضمین سلامت آب آشامیدنی شهروندان قدردانی نمود.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما